Finał Sezonu Artystycznego 2017/2018

post
data publikacji: 04 czerwca 2018

17.06.2018

godz. 10:00

Organizator:

Program:

 

17.06.2018,

godz.10.00, sala widowiskowa

– Świdnicki Zespół Baletowy: Diament, Koda, Onyks, Rubinki, Szafirki, Agat, instr. Beata Kamińska

– ArtAkrobatyka, instr. Nina Drzewiecka

– Zumba Kids, instr. Renata Elmerych

– Zumba Junior, instr. Weronika Kassin-Lenik

godz. 15.00, hol I piętro

– Turniej Szachowy, sędziowie: Zdzisław Marciniak, Rafał Bojczewski

 

18.06.2018, godz. 17.00, sala kameralna

17.00 – 17.30 – Studio Wokalne 24, instr. Robert Dorosz

17.40 – 18.00 – Dziecięcy Chór Gospel, dyryg. Monika Kowalczyk

18.10 – 18.50 – Świdnik Gospel Choir, dyryg. Grzegorz Głuch

 

19.06.2018, godz. 17.00, sala kameralna

17.00-17.15 – Teatr Maluch „W 800 sekund dookoła świata”, reż. Beata Kubiak

17.20-17.30 – Teatr Stonoga „Teatr to podróż”, reż. Magdalena Mazurek-Chlebuś

17.35-17.50 – Teatr Stonoga „Fotobudka”, reż. Magdalena Mazurek-Chlebuś

18.00-18.15 – Teatr Puk-Puk (gr. młodsza) „Sen o żeglarzach”, reż. Katarzyna Marjasiewicz

18.25-18.55 – Teatr Puk-Puk (gr. średnia) „Baśń o Pryszczycerzu i Królewnie Pięknotce”, reż. Katarzyna Marjasiewicz

19.10-19.20 – Teatr Puk-Puk  (gr. licealna) „Łódeczka” -fragm. spektaklu, reż. Katarzyna Marjasiewicz

– Teatr Puk-Puk (gr. dorosłych) „U Janka na urodzinach”, reż. Katarzyna Marjasiewicz

 

20.06.2018, godz. 20.00, sala kameralna

– zespoły muzyczne The Fudges, Backstage, instr. Tomasz Deutryk

 

21.06.2018, godz. 17.00, sala kameralna

– Świdnicki Zespół Baletowy: Szmaragdy, Perełki, instr. Joanna Dudek

– Teatr Tańca Topaz, instr. Joanna Dudek

– Zespół Tańca Współczesnego Flex, Flex Mini, instr. Eliza Maruszak

– Zespół tańca Nowoczesnego Fux, instr. Iwona Syroka

 

24.06.2018, godz. 10.00, hol I piętro

– Turniej gier planszowych i konkursy fantasy, instr. Grzegorz Krusinski

 

17-24.06.2018, Galeria „Za szybą”

Wystawy grup: „Pod błękitna paletą”, instr. Renata Szuryga, „Manufaktura rękodzieła”, instr. Iwona Kozak, Grupa Malarstwa i Rysunku M, instr. Anna Kozakowska, Pracownia Ceramiki, instr. Igor Kaznowski

 

O zespołach:

Świdnik Gospel Choir:  To będzie naprawdę niezwykłe wydarzenie! W czasie ostatnich tygodni chór pod okiem Grzegorza Głucha intensywnie pracował, by przygotować kolekcję wyjątkowych utworów w ciekawych aranżacjach, które wybrzmią z mocą w czasie finałowego koncertu. Wraz z towarzyszeniem zespołu instrumentalnego, skład zagra przeboje tak wybitnych artystów, jak: Aretha Franklin, Michael Jackson, U2, R Kelly, George Michael, Janis Joplin, Kool & The Gang, Pharell Wiliams. Świdnik Gospel Choir jest istniejącą od sześciu lat formacją wokalną działającą w ramach Miejskiego Ośrodka Kultury w Świdniku. Obecnie chór tworzy ponad trzydziestu chórzystów, których połączyła wspólna pasja śpiewania muzyki gospel. Choć w większości chór tworzą amatorzy-pasjonaci, którzy zdobywają szlify warsztatu wokalnego, to już w ciągu kilku lat chór zyskał już niezwykły muzyczny poziom, znakomitą energię i wiarygodność. Dyrygentem i założycielem chóru jest Grzegorz Głuch, kompozytor, producent muzyczny, animator ruchu gospel i mieszkaniec Świdnika. W cotygodniowych próbach wspiera go Robert Dorosz, pianista i akompaniator.

 

Teatr “Stonoga”: Młodsza grupa Teatru “Stonoga” zaprezentuje się w etiudzie “Teatr to podróż”. Ukazuje ona różne sposoby pracy z uczestnikami warsztatów teatralnych, a wszystko połączone tematem dalekich podróży. Scenariusz i reżyseria – instruktor zajęć: Magdalena Mazurek-Chlebuś.

Teatr “Stonoga”  – grupa starsza zaprasza na spektakl “Fotobudka” w reż. Magdalena Mazurek- Chlebuś. Spektakl zdobył II NAGRODĘ na Wojewódzkim Przeglądzie “Inscenizacje” organizowanym przez MDK “Pod Akacją” w Lublinie!  “Fotobudka” miała swoją premierę na XV Przeglądzie Spektakli Profilaktycznych „Żyć pełnią” w kwietniu bieżącego roku.

 

Świdnicki Zespół Baletowy (Nowy nabór): Grupa  SZMARAGDY  i PEREŁKI to najmłodsi przedstawiciele Świdnickiego Zespołu Baletowego, którzy rozpoczęli swoją przygodę z tańcem dopiero w tym sezonie, ale mają już na koncie debiutanckie występy w ramach „V Świdnickich Spotkań Baletowych”.  Na zakończenie sezonu dzieciaki zaprezentują swoje konkursowe choreografie w kolejności:  „El tiempo” do muzyki Jaquena Offenbacha – „Barcarole” grupa SZMARAGDY oraz choreografię „Calineczka” do muzyki Shostakovicha – „Waltz Scherzo” grupa PEREŁKI. Instruktor zajęć: Joanna Dudek.

 

TEATR TAŃCA TOPAZ: to młody zespół taneczny, który powstał w tym sezonie. Bazuje na technice tańca współczesnego, łącząc ze sobą podstawy techniki tańca klasycznego, improwizacji oraz działań parateatralnych. Choreografia „Moonlight” , którą zobaczymy na zakończenie sezonu, to debiutancka praca dziewczynek, nagrodzona wyróżnieniem podczas V Świdnickich Spotkań Baletowych. Instruktor zajęć: Joanna Dudek.

 

Zespół tańca współczesnego Flex i Flex mini: Zespoły pracują pod opieka  instruktorki Elizy Maruszak od  2016 roku. W skład wchodzą dzieci i młodzież w wieku 8-16 lat. Grupa często prezentuje swoje umiejętności na imprezach miejskich ( koncerty charytatywne i okolicznościowe )i wojewódzkich ( Wojewódzkie Spotkania Baletowe)

sukcesy:

– grupa Flex III miejsce w kat. mini corpse de ballet 15-17 lat

-duet Laura Ros, Oliwia Gontarz ( Flex) III m-ce w kat. duety 8-10 lat

-duet Barbara Meksuła, Zuzanna Nóżka ( Flex)

wyróżnienie w kat duety 15-17 lat

Podczas koncertu na zakończenie sezonu zespoły zaprezentują choreografie zrealizowane w roku szkolnym 2017/18.

 

Dziecięcy Chór Gospel:  w obecnym składzie działa od dwóch lat. Jego członkowie chcą poprzez śpiew “zarażać” innych radością i chwalić Pana Boga. Oprócz tradycyjnych gospelowych pieśni w swoim repertuarze mają utwory muzyki rozrywkowej (nieraz Was zaskoczą 😉 ). Śpiewają zarówno w języku polskim, jak i angielskim. Podczas poniedziałkowego występu zespół wystąpi przy akompaniamencie tria w składzie: Wojciech Wytrążek (gitara basowa), Mikołaj Kołodziejczyk (gitara akustyczna), Marcin Bystrzycki (instrumenty perkusyjne).

 

Teatr Puk Puk: spektakl najmłodszej grupy – „Sen o żeglarzach”, czyli debiutanci na scenie! W podobnej roli grupa złożona z uczniów z klas IV – VI , która zaprezentuje „Baśń o Pryszczycerzu i królewnie Pięknotce” czyli widowisko z humorem, o miłości  i o czarach, z dużą ilością pięknych piosenek. Fragment spektaklu grupy młodzieżowej „Łódeczka” oraz pokaz przedpremierowy przedstawienia „U Janka na urodzinach”.

 

Wystawy:

Pracownia Malarstwa “M” – Pokazane prace to tylko niewielka część twórczości uczestników warsztatów podsumowująca Sezon Artystyczny 2017/2018. Na wystawie prezentowane są prace plastyczne o różnej tematyce oraz wykonane w różnych technikach. Można podziwiać obrazy malowane na płótnach farbami akrylowymi oraz prace wykonane na papierach ołówkiem, węglem, pastelami olejnymi a także farbami. Na zajęciach prace powstają z natury poprzez ustawienie martwej natury, ze zdjęć przyrody, architektury czy reprodukcji dzieł sztuki. Wprawne oko widza może dopatrzyć się w niektórych pracach inspiracji wielkimi mistrzami – Van Goghiem czy Edgarem Degas. Z uwagi na zbiorowy charakter wystawy można podziwiać różną wrażliwość artystyczną, sposób prowadzenia pędzla czy kreski zarówno młodych jak i starszych artystów. Pracownia Rysunku i Malarstwa „M” została założona kilka lat temu pod kierunkiem Mariusza Kiryła, następnie grupę przejęła Marta Gołofit, a obecnie zajęcia prowadzi Anna Kozakowska. Zajęcia odbywają się w trzech grupach wiekowych – Juniorzy, Dorośli i Seniorzy.
Na zajęciach uczestnicy mają możliwość kształtowania umiejętności plastycznych z zakresu rysunku i malarstwa, poznają nowe techniki artystyczne, narzędzia a jednocześnie realizują swoje pasje.

 

Pracownia ceramiki realizuje zajęcia plastyczne z zakresu garncarstwa i prostych technik wylepiania gliny. Uczestnicy zajęć uczą się podstaw pracy z gliną. Na bazie zdobytej wiedzy oraz umiejętności przechodzą w ciągu roku od najprostszych form do bardziej skomplikowanych i wymagających projektów. Istotą zajęć skierowanych do najmłodszych jest nabycie umiejętności organizacji pracy w pracowni oraz wykonanie w całości prostych tematów. Stars i bardziej doświadczeni uczestnicy zajęć, korzystając z pomocy instruktora, wykonują prace z jak największym udziałem własnej inwencji.  Lepienie z gliny sprzyja wyciszeniu się i uczy cierpliwości.

 

„Manufaktura rękodzieła” działa od 1 września 2015 r. Podczas zajęć uczestnicy mają okazję poznać różnego rodzaju formy rękodzieła artystycznego. Program zajęć zawiera w sobie m.in. przedmioty użytkowe ze szkła, ozdoby z papieru, maskotki, bibeloty z materiałów naturalnych, torby ekologiczne i wiele innych. Celem zajęć jest zarówno rozwijanie zdolności manualnych jak i umiejętności tworzenia ,,czegoś z niczego”. Instruktorem grupy jest Iwona Kozak.

 

Pracownia plastyczna “Pod Błękitną Paletą”: Grupa działa od 1999 roku pod okiem instruktorki Renaty Szurygi. Liczy obecnie ok. 50 podopiecznych w wieku od 5 do 60 lat. Początkowo zajęcia odbywały się w Szkole Podstawowej Nr 3, obecnie w pracowni plastycznej MOK w Świdniku. Pracownia dysponuje dobrym zapleczem materiałowym, dzięki czemu uczestnicy poznają ciekawe techniki artystyczne. Przynajmniej dwa razy w roku mali artyści prezentują swoje osiągnięcia, uczestnicząc w wystawie rysunku i malarstwa oraz towarzyszącej temu wydarzeniu aukcji prac dzieci, która umożliwia wyjazdy lub kursy poznawcze

Skip to content