“Historia dźwiękiem malowana”

post
data publikacji: 03 listopada 2023

12.11.2023

sala widowiskowa

godz. 16:00

wstęp wolny
Organizator: MOK Świdnik

„Historia dźwiękiem malowana” to przedsięwzięcie realizowane przez Stowarzyszenie Wschód Kultury w ramach programu „Patriotyzm Jutra” ze środków Muzeum Historii Polski.

Zapraszamy na wyjątkowy koncert będący efektem historyczno-muzycznych warsztatów, w których wzięły udział amatorskie chóry dziecięce i młodzieżowe działające na terenie województwa lubelskiego. Młodzi chórzyści podczas zajęć pracowali wspólnie z profesjonalnym trio instrumentalnym (skrzypce, kontrabas, fortepian) nad przygotowaniem polskich pieśni hymnicznych oraz poznawali związane z nimi zagadnienia historyczne.

12 listopada na scenie usłyszymy świdnicki chór „Canto” prowadzony przez panią Ewę Bieniek oraz chór Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. rodziny Wiłkomirskich w Świdniku prowadzony przez panią Agatę Weremczuk. Chóry wystąpią z profesjonalnymi muzykami, prezentując najważniejsze polskie pieśni patriotyczne, pełniące na przestrzeni wieków rolę “hymnów narodowych” m.in. Gaude Mater, Boże coś Polskę, Mazurek Dąbrowskiego i inne.

Utwory zostały specjalnie przygotowane przez Aleksandra Resiaka – kompozytora urodzonego w Świdniku, który dokonał autorskich aranżacji i opracowania materiałów nutowych.

Koncert poza wyjątkowymi wrażeniami muzycznymi niesie także przesłanie o podtrzymywaniu polskiej historii, tradycji i kultury oraz jest niecodzienną lekcją historii.

. . .
– Bezpłatne wejściówki na koncert do pobrania w kasie kina Lot.

Więcej informacji o projekcie i działalności Stowarzyszenia znajdziecie Państwo na stronie www.stowarzyszenie-swk.pl

WordPress PopUp Plugin