Historia prawdziwa – spotkanie autorskie

post
data publikacji: 19 maja 2017

26.09.2016

godz. 18:00

Organizator:

Przebiegł 8 maratonów, ukończył Triathlon na każdym możliwym dystansie….Teraz… wydaje książkę. Jego osoba może być inspiracją dla wielu. Swoją determinacją, siłą walki udowodnił, że jest w stanie osiągnąć więcej niż ktokolwiek by pomyślał.

Damian Kądzielewski to 23 letni mieszkaniec naszego miasta. Od dzieciństwa choruje na wodogłowie. Jest po 11 zabiegach operacyjnych. Do tego wszystkiego należy doliczyć wypadek samochodowy, do którego doszło w listopadzie 2014 roku. Jednak mimo przesunięcia kręgosłupa, i bólu z jakim zmaga się na co dzień jak sam mówi: „Chciałem to zrobić, i zrobiłem”. Mowa oczywiście o zawodach Triathlon na morderczym dystansie 226km. Damian przepłynął 3,8km, następnie przejechał rowerem 180km, a po tym przebiegł maraton. W niespełna dwa lata po wypadku stanął na starcie Mistrzostw Europy w Poznaniu i z czasem 13:48:38 zakończył rywalizację na dystansie IronMan.

Ta historia nie jest jednak tak krótka jakby się mogło wydawać. 23 lata życia, jakie za Damianem to ciągła walka o swoje dobre imię, „Kiedy było bardzo źle, była przy mnie tylko jedna osoba” – mówi Damian. Książka „Historia Prawdziwa” to autobiografia opowiadająca o codzienności, jaką trudno nawet było zrozumieć. „Życie nie oszczędzało nigdy, jednak marzenia, które jak każdy mam chciałem realizować”.

Spotkanie poprowadzi Jarosław Parys.