Pilates ART Zdrowy Kręgosłup

Uwaga!

W grudniu połączone zajęcia obydwu piątkowych grup Pilastesu odbywać się będą w godz. 18:10-19:00


Harmonogram:

Pilates Art. Zdrowy Kręgosłup

środa – sala kameralna

2015 - 2115


piątek – pracowania wokalna HBO

1710 - 1810

1810 - 1910

Zajęcia o charakterze prozdrowotnym przeznaczone dla osób dorosłych chcących popracować nad prawidłową postawą, świadomością ciała i elastycznością.

Siedzący tryb życia, praca przy komputerze, prowadzenie samochodu, używanie telefonu komórkowego, dźwiganie – wszystko wpływa na kręgosłup, zazwyczaj prowadząc do pleców płaskich w odcinku lędźwiowym, bądź zaokrąglonych w odcinku piersiowym lub dyskomfortu w odcinku szyjnym. Przeciążony kręgosłup najczęściej kończy się dolegliwościami bólowymi. Warto zadbać o profilaktykę: rozluźnić napięte mięśnie (np. barki, kark), wzmocnić osłabione partie, zlikwidować napięcia w ciele, poprawić zakres ruchu w stawach.

Podczas treningu instruktor uczy także poprawnego używania mięśni dna miednicy. Ważnym elementem są również ćwiczenia oddechowe, automasaż i relaksacja. Pilates jest systemem, dzięki któremu można wzmocnić gorset mięśniowy i popracować nad równowagą oraz płynnością ruchu.

Zajęcia prowadzone są w wolnym tempie, dostosowanym do uczestników zajęć. Kluczowa jest technika i właściwa postawa ciała, a nie ilość powtórzeń. Aczkolwiek w nowym sezonie nie zabraknie wyzwań.

Marta Szczecina-Nowosad – instruktor rekreacji ruchowej z wieloletnim doświadczeniem w metodzie Pilatesa. Za swój cel stawia poprawię jakości życia każdego uczestnika zajęć. Nieustannie się szkoli, także w Australii u Bogny Janik-Forbes.

  • Mieszkańcy Świdnika: 60 zł 1 x w tygodniu, 100 zł 2 x w tygodniu
  • Pozostali: 70 zł 1 x w tygodniu, 110 zł 2 x w tygodniu