Robotyka

NOWOŚĆ!!!

PROGRAMOWANIE W MINECRAFT

Podczas zajęć "Podstawy programowania" dzieci zapoznają się z pojęciami i konstrukcjami logicznymi z zakresu programowania: warunek, pętla, zmienna i uczą się korzystać z nich w praktyce. Na kursie algorytmy są tworzone w języku blokowym LUA- odpowiednim dla początkujących. Uczestnicy wykonują misje na specjalnie przygotowanych przez nas mapach edukacyjnych w grze MINECRAFT . Spotkania odbywają się w małych grupach (max 12 uczestników).

Znajomości programowania nie jest wymagana, ponieważ zajęcia wprowadzają najważniejsze pojęcia od podstaw. Dobrze, jeśli uczestnik zna podstawy gry Minecraft, chociaż nie jest to konieczne.

Zapraszamy dzieci w wieku 8-10 lat, potrafiące dobrze czytać i pisać.

BUDUJĘ I WIEM 4-5 lat

Dla dzieci nasze zajęcia to zabawa, ale dla rodziców ważne jest to, że w tle jest także nauka…, nauka wyjątkowo przyjemna. Na zajęciach przekazujemy interesującą wiedzę na temat budowanych modeli, a następnie dzieci w praktyce samodzielnie odkrywają świat budując modele z klocków Lego® Classic w oparciu o gotowe instrukcje. Warsztaty prowadzimy w formie projektów tematycznych dotykających takich zagadnień jak: sławne obiekty architektoniczne świata, znane budowle inżynierskie, świat energii, wynalazki, świat zwierząt, lunapark, wolność & pokój. 

MŁODY ROBOTYK 9-12 lat

Dla wszystkich dzieci zainteresowanych trochę bardziej zaawansowaną Robotyką mamy do zaproponowania klocki wraz z oprogramowaniem Lego® MINDSTORMS. Dzieci budują bardziej zaawansowane modele i programują je tak aby stworzone przez siebie “maszyny” wykonywały ich polecenia. Stworzone specjalnie na potrzeby Bricks 4 Kidz modele wykorzystują całe mnóstwo najróżniejszych silników, przekładni, sensorów: ruchu, światła, dźwięku itp. Krytyczne myślenie oraz twórcze rozwiązywanie problemów to umiejętności, których doświadczą dzieci na zajęciach

Wtorek:

15:30 - 16:30  - "Buduję i wiem", dzieci 4 - 5 lat (hol, I piętro)

16.00 - 17.30 - Programowanie w Minecraft - (kawiarenka artystyczna)

16:45 - 17:45 - Robotyka - grupa starsza (hol, I piętro)

 

 

Andrzej Zbytniewski - Bricks 4 Kidz®