IV ŚWIDNIK AIR FESTIVAL: ZALEWSKI

post
data publikacji: 07 czerwca 2024

16.06.2024

Lotnisko trawiaste

godz. 21:15

Organizator: MOK Świdnik

Na polskiej scenie muzycznej jest obecny od 2003 roku. To właśnie wtedy wziął udział w drugiej edycji telewizyjnego talent show – Idol, gdzie dał się poznać jako młody, utalentowany artysta sięgający po muzykę z pogranicza heavy metalu i rocka. Dziś jego piosenki królują na najważniejszych listach przebojów, bilety na koncerty wyprzedają się w tempie ekspresowym, a sam artysta angażuje się w najważniejsze muzyczne projekty w Polsce. Gwiazdą drugiego dnia IV Świdnik Air Festival będzie Zalewski. 

Pochodzący z Lublina Krzysztof Zalewski debiutancki album pt. „Pistolet” wydał w 2004 roku, sygnując go pseudonimem Zalef. Kolejne lata były dla Zalewskiego czasem zdobywania nowych doświadczeń oraz szukania własnego, unikatowego stylu i brzmienia. Do 2013 roku artysta występował jako instrumentalista u boku takich gwiazd, jak Katarzyna Nosowska, Brodka, Nie-bo czy Hey. Był też członkiem grup Japoto i Muchy.

W 2013 roku powrócił jako solowy artysta, prezentując nowy materiał pt. „Zelig”. W kolejnych latach wydał takie krążki, jak „Złoto” (2016 r.), „Zalewski śpiewa Niemena” (2018 r.), „Zabawa” (2020 r.), a także koncertowy materiał MTV Unplugged (2021 r.).

Laureat pięciu Fryderyków jest również częścią jednego z najważniejszych muzycznych projektów w kraju – „Męskie granie”, a jednocześnie współautorem singli „Początek”, „Sobie i Wam” oraz „Jest tylko teraz” promujących projekt.

Obecnie Zalewski przygotowuje się do wydania  szóstego w swojej karierze solowego albumu. Płytę „Zgłowy” promuje singiel o tym samym tytule, a także utwór „Kochaj”. Premierę krążka zaplanowano na jesień tego roku.

Nim to jednak nastąpi zapraszamy na koncert Zalewskiego na IV Świdnik Air Festival. Artysta wystąpi już 16 czerwca, o godz. 21:15.

fot. Max Gronowski

Skip to content