Joga dla Seniorów: relaksacja i oddech + kąpiel w dźwiękach

post
data publikacji: 28 czerwca 2022

02.07.2022

Skwerek im. Prof. Zyty Gilowskiej

godz. 14:00

wstęp wolny
Organizator: MOK Świdnik

Wydarzenie odbędzie się w ramach “II Świdnickiej Nocy Kultury”.

Zajęcia poprowadzi Pani Ewelina Skibińska. Nauczycielka jogi, medytacji i relaksacji; instruktorka choreoterapii i arteterapii; instruktorka technik oddechowych metodą Buteyko; wykonuje masaże dźwiękiem.

Od kilku lat regularnie prowadzę zajęcia i warsztaty, a także współorganizuję wydarzenia i festiwale, popularyzujące rozwój osobisty i duchowy, poprzez pracę psychosomatyczną.

Na co dzień zajmuję się głównie prowadzeniem lekcji jogi i relaksacji i medytacji. Zwołuję kobiece kręgi. Masuję. Tworzę warsztaty tematyczne na bazie tańca intuicyjnego, arteterapii, elementów tantry, pracy z żywiołami, pracy w polu, serca, oddechu i medytacji uważności.

Moją ścieżkę rozwoju i pracy wytycza holistyczne podejście do człowieka. Intencją moich warsztatów jest dzielenie się z Wami swoimi doświadczeniami oraz poznanymi ścieżkami uzdrawiania i rozwoju.

 

„Kąpiel w Dźwiękach to uzdrawiająca ceremonia muzyczna. Głównym aktorem tego spektaklu dźwięków będą gongi. Pojawią się one w asyście mis tybetańskich oraz wielu innych pięknych instrumentów (np.: dzwonków koshi, mis kryształowych, bębnów, okaryn, kijów deszczowych oraz wielu innych)

To naprawdę wyjątkowa uczta dla zmysłów i wspaniała podróż dla świadomości

Przepiękne spektrum dźwięku gongów zachwyca zawsze i nigdy się nie nudzi. Stymuluje uczucia i emocje, wprowadza w stan głębokiego relaksu. Nasze ciało, dusza i umysł w odpowiedniej formie przyjmują dźwięki gongu, aby w sposób naturalny odreagować stres i napięcia a następnie zsynchronizować i zharmonizować wszystkie elementy naszego organizmu.

Praca z gongiem pobudza system nerwowy do regeneracji, wyzwala procesy samoleczenia, przynosi głębokie rozluźnienie, odbudowuje i ugruntowuje wewnętrzną radość i spokój.

Mikro drgania mis powodują rozluźnienie mięśni na głębszych obszarach co powoduje rozluźnienie całych płatów mięśniowych, a nie tylko ich powierzchni.

Oto tylko niektóre z możliwych efektów kąpieli w dźwiękach:

– wycisza i relaksuje

– pomaga w nerwicach

– reguluje przemianę materii

– normuje ciśnienie

– poprawia krążenie

– poprawia koncentrację

– łagodzi przewlekłe bóle

– likwiduje napięcia karku, pleców

– pomaga w bezsenności

 

UWAGA!

Podczas zajęć jogi oraz kąpieli w Dźwiękach będziemy doświadczać w pozycji leżącej, dlatego warto mieć na sobie wygodny strój niekrępujący ruchy oraz zabrać z domu jakiś koc lub matę do jogi

 

WordPress PopUp Plugin