Koncert Andrzeja Kołakowskiego

post
data publikacji: 04 grudnia 2018

10.12.2018

godz. 18:00

Organizator:

W tym roku mija 37. rocznica wprowadzenia w Polsce stanu wojennego. Aby upamiętnić wydarzenia tamtych dni, wspólnie z lubelskim oddziałem Instytutu Pamięci Narodowej, zapraszamy na koncert Andrzeja Kołakowskiego.

Polski pieśniarz, poeta, pedagog, publicysta, nauczyciel akademicki, działacz opozycyjny w okresie PRL. Publikował felietony i artykuły historyczne w „Naszym Dzienniku”. Napisał i wydał drukiem kilka książek z zakresu historii wychowania w Polsce. Od wielu lat koncertuje, wykonując swoje piosenki o tematyce historyczno-religijno-społeczno-politycznej, przy akompaniamencie gitary. Pierwszy sukces to II nagroda na Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Autorskiej w Hybrydach (1984).

Inspiracją dla jego twórczości są rzeczy, które nie przemijają i są zawsze obecne w życiu człowieka, a więc wiara, nadzieja i miłość… Wszystkie znajdują odbicie w historii, stąd też ballady historyczne służą nie tylko upamiętnieniu osób i wydarzeń, ale ukazaniu znaczenia tych wielkich wartości w życiu ludzkim.

Dyskografia
• Kontrrewolucja – 2002, MC (reedycja na CD w 2009)
• Oskarżeni o wierność – 2009
• Высоцкий wg Andrzeja Kołakowskiego – 2010
• Ktoś nam zabrał młodzieńcze marzenia – 2013, 2 CD – remastering nagrań z lat 90
• Requiem dla poległych – 2013, 2 CD