Koncert „Civis Christi…”

post
data publikacji: 03 listopada 2023

12.11.2023

sala widowiskowa

godz. 20:00

wstęp wolny
Organizator: MOK Świdnik

„Civis Christi” jest opowieścią o życiu i kapłańskiej posłudze Kardynała Stefana Wyszyńskiego – od chwili narodzin, dzieciństwa, młodości i powołania, poprzez lata wojny i okupacji, czasy stalinizmu i aresztowania, okres Ślubów Narodu Polskiego i Millenium, lata siedemdziesiąte i udział w rzymskim konklawe, które wybrało kardynała Karola Wojtyłę na Stolicę Piotrową, aż po najsłynniejsze spotkanie dwóch Wielkich Polaków, czasy Solidarności, zamachu na Jana Pawła II i ostatnie chwile życia Księdza Prymasa.

Muzyczno-poetyckie spotkanie wpisywać się będzie w kalendarz ważnych dla Polski wydarzeń. W nauczaniu Kardynała Stefana Wyszyńskiego zawarte jest ponadczasowe przesłanie, które oddaje program przygotowany przez Teatr Piosenki Fundacji im. Romana Kołakowskiego „Civis Christi”.

Pomiędzy pieśniami aktorzy będą prowadzić narrację opartą o listy i encykliki Prymasa, która uporządkuje akcję i pozwoli jeszcze lepiej poznać życiorys Kardynała Wyszyńskiego.

Świetna, współgrająca z poetyckimi tekstami muzyka w aranżacji Grzegorza Bukowskiego łączy ze sobą brzmienie klasycznej orkiestry ze współczesną muzyką elektroniczną. Teksty poetyckie pełne są bardzo aktualnych cytatów z pism i homilii Księdza Prymasa Wyszyńskiego. Narracja pozwoli widzowi w sposób przystępny poznać życiorys Kardynała Wyszyńskiego.

„Civis Christi” to przede wszystkim znakomite interpretacje wokalne i aktorskie, tworzące niezwykłe Misterium – przedstawiane przez Teatr Piosenki, a więc artystów, którzy stworzyli przed pięcioma laty największe w historii polskiej kultury widowisko Inauguracji Światowych Dni Młodzieży na Błoniach w Krakowie, liczne religijne koncerty telewizyjne, m. in. Z okazji XVIII Dnia Papieskiego, z okazji Kanonizacji Ojca Świętego, 100-lecia Niepodległości Polski.

Występują: Agata Klimczak- Kołakowska, Natalia Skipor, Bartłomiej Abramowicz, Grzegorz Bukowski, Mateusz Dwornik, Paweł Lipnicki, Damian Łukawski, Radosław Pilarz, Leszek Zduń.
. . .
– Bezpłatne wejściówki na koncert do pobrania w kasie kina Lot –
>> www.oferty.teatr-piosenki.pl/index.php/civis-christi/

Partnerem wydarzenia jest Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w ramach programu „Warto być Polakiem”, którego celem jest pielęgnowanie polskości i wartości patriotycznych.

WordPress PopUp Plugin