Koncert Pieśni i Chwały

post
data publikacji: 24 kwietnia 2017

17.03.2013

godz. 18:00

Organizator:

“Koncert pieśni chwały” w wykonaniu Świdnik Gospel Choir pod dyrekcją Grzegorza Głucha. Podczas koncertu chórowi towarzyszyć będzie zespół muzyczny w składzie: Jakub Piotrowski, Łukasz Puła, Marcin Kojder, Filip Sykut.

Świdnik Gospel Choir jest niedawno zainicjowaną formą pracy artystycznej, powstałą w ramach działalności Miejskiego Ośrodka Kultury w Świdniku. Obecnie  tworzy go ponad 40 chórzystów w różnym wieku, których połączyła wspólna pasja śpiewania muzyki gospel czy praise&worship. Choć w większości grupę tworzą amatorzy, którzy dopiero zdobywają szlify warsztatu wokalnego, to już w ciągu kilku miesięcy zespół uzyskał naprawdę ciekawą muzyczną formę, energię i wiarygodność.

Dyrygentem i założycielem chóru jest Grzegorz Głuch, kompozytor, producent muzyczny, animator ruchu gospel i mieszkaniec Świdnika. Znany jest przede wszystkim ze stałej działalności w ramach chórów Gospel Rain i TGD, a także ze współpracy z wieloma polskim gwiazdami polskiej sceny muzycznej (m.in. w ramach program TVP „Bitwa Na Głosy”).

Skip to content