Koncert zespołu Hungarica

post
data publikacji: 27 października 2017

10.11.2017

godz. 19:00

Organizator:

Hungarica To węgierska grupa muzyczna założona w 2007 roku, grająca głównie rock narodowy. Utwory poruszają tematy związane z historią Węgier i losami narodu węgierskiego.

We wrześniu minionego roku ukazał się polsko-węgierski podwójny album zespołu Hungarica pt. „Ojczyzna i Wierność”. W ramach obchodów roku solidarności polsko-węgierskiej do tytułowego utworu z płyty powstał widowiskowy teledysk, w którym pierwszoplanową rolę odgrywają dwaj żołnierze: mistyczna postać polskiego husarza oraz węgierski konny huzar. Sukces klipu przeszedł najśmielsze oczekiwania członków zespołu, co dzień oglądało go kilkadziesiąt tysięcy internautów, by po czterech tygodniach oglądalność osiągnęła ćwierć miliona widzów. Teledysk cieszy się w Polsce niesłabnącą popularnością.

Jako suport wystąpi Lux Perpetua. To jeden z nielicznych polskich zespołów z pogranicza gatunków heavy i power metalu. Ich inspiracje płyną z szeroko rozumianej literatury fantastycznej, jak również z klasycznych filmów fabularnych, a nawet gier komputerowych. Zespół cechuje wyważone połączenie energicznych riffów gitarowych i harmonicznych melodii. Trudno jednoznacznie określić, jaka naprawdę jest ich muzyka, ponieważ zespół od lat wypracowuje swój własny styl, unikalny dla sceny metalowej w Polsce, a może i za granicą.