KONCERT: ZTL Leszczyniacy i goście

post
data publikacji: 05 marca 2024

16.03.2024

sala widowiskowa MOK Świdnik

godz. 10:00

datek do puszki
Organizator: MOK Świdnik

Ruszamy z pomocą! Wspólnie z Fundacją Ogrody Kultury Bez Barier zapraszamy na wyjątkowy koncert charytatywny Zespołu Tańca Ludowego Leszczyniacy z zaproszonymi gośćmi.

Wydarzenie odbędzie się pod znakiem wsparcia dla 6-letniego Bartosza Wyrwisza, zmagającego się z nowotworem. Sobotniemu koncertowi towarzyszyć będzie kiermasz ciast i stroików świątecznych oraz warsztaty rękodzieła >> warsztaty filcowania pisanek. Nie zabraknie również loterii fantowej, licytacji, a także animacji dla dzieci.

Zespołu ZTL „Leszczyniacy” nikomu nie trzeba przedstawiać! 🙂 Tylko w minionym roku artyści zdobyli I miejsce podczas Międzynarodowego Festiwalu w Bułgarii Balkan Folk Fest oraz I miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Folklorystycznym PREDDVOR w Słowenii, natomiast podczas 37 Międzynarodowego Festiwalu Tańca Kata w Nagykata na Węgrzech – nagrodę publiczności.

Podczas wydarzenia zobaczymy i usłyszymy również artystów z Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Rodziny Wiłkomirskich w Świdniku, rapera Cukraz, Mariusza Materę i Cafe Mi Musica Studio Tańca!

Serdecznie Z A P R A S Z A M Y ! Zamiast biletu – datek do puszki. Zaczynamy o godz. 10.00!
. . .
W sierpniu 2023 roku Bartek podczas zabawy dostał ataku padaczki i stracił przytomność, którą odzyskał dopiero w szpitalu w Lublinie. Przeprowadzone badania diagnostyczne wykazały złośliwy nowotwór mózgu, guz okolicy skroniowej. Chłopiec został pacjentem Instytutu „Pomnik Zdrowia Dziecka” w Warszawie, gdzie przeszedł operację usunięcia guza, jest w trakcie leczenia chemioterapią, a przed nim radioterapia. Jest także intensywnie rehabilitowany ze względu na powikłanie leczenia, jakim jest niedowład lewej strony ciała.

Choroba Bartka jest też ogromnym wyzwaniem finansowym dla budżetu rodziny. Mama nie może pracować ze względu na opiekę nad nim w szpitalu, więc jedynym żywicielem rodziny jest tata. Pokrycia wymagają koszty dojazdów do Warszawy, wykupu leków, specjalna dieta. W przyszłości chłopiec będzie potrzebował dodatkowej rehabilitacji i opieki lekarzy specjalistów. Wszystkie te działania wiążą się z wysokimi kosztami, dlatego zapraszamy do wsparcia Bartosza.
__
fot. Karol Czajka

Skip to content