Lekcja historii z „Było… nie minęło”.

post
data publikacji: 05 października 2017

21.10.2017

godz. 10:00

Organizator:

21-22 października 2017 r. na terenie Targów Lublin odbędzie się druga edycja wydarzenia „Było… nie minęło” – Spotkanie z historią. W tym roku kolejny raz przeniesiemy się w czasie, a historia będzie na wyciągnięcie ręki. W jednym miejscu spotkamy średniowiecznego rycerza, żołnierza kozackiego, polskiego żołnierza kampanii wrześniowej, armii austro-węgierskiej, rosyjskiej, polskich sił zbrojnych na zachodzie i wielu innych.

Od średniowiecza po XX wiek
W programie wydarzenia m. in. wystawa ponad 20 unikatowych pojazdów militarnych, ekspozycja broni, ponad 100 rekonstruktorów, obóz Władysława Jagiełły, pokaz szermierki szablą, walki rycerskie, pokaz musztry, gry i konkursy dla dzieci, wystawa modelarstwa i giełda kolekcjonerska, stoiska z odzieżą i sprzętem eksploratorskim, wydawnictwa, wystawy, debaty i spotkanie ze znani postaciami ze świata historii.
Sportowe emocje w średniowiecznej otoczce
Nowością tegorocznej edycji będą sportowe pokazy walk rycerskich, nawiązujące do tradycji rycerskich pojedynków – fechtunku średniowieczną bronią białą. To nowy, dynamicznie rozwijający się sport, który od kilku lat zachwyca publiczność na całym świecie. W Targach Lublin swoje umiejętności zaprezentuje Polska Liga Walk Rycerskich – emocji na pewno nie zabraknie.

21-22 października 2017 r. w godz. 10 – 18, Targi Lublin S.A. ul. Dworcowa 11
Więcej informacji: www.bylonieminelo.targi.lublin.pl.
Bilety w przedsprzedaży do nabycia na kupbilecik.pl

Zapraszamy!