Najpiękniejsze romanse i pieśni rosyjskie

post
data publikacji: 27 kwietnia 2017

09.03.2014

godz. 19:00

Organizator:

Romanse i pieśni rosyjskie są wyjatkowo melodyjne, poruszają najtkliwsze struny naszej duszy i naszego serca. Ten koncert pokaże niezmienność ludzkich
uczuć, emocji i pragnień, niezależnie od wieku oraz epoki, w której żyjemy. W wykonaniu Natalii Kovalenko (sopran), Wolodymyra Kovalenko (baryton) oraz słynnego akompaniatora Andrzeja Płonczyńskiego (fortepian) zabrzmią popularne rosyjskie romanse i pieśni m.in.: „Gori,gori moja zwezda”, „Tolko raz”, „Poranek mglisty”, „Zamieć”, „Oczy czarne”, „Beloj akacii”, „Podmoskownyje weczera”, „Odinokaja garmoń”

NATALIA KOVALENKO – sopran, wszechstronna wokalistka, znakomicie wykonująca zarówno repertuar klasyczny, romanse oraz piosenki niepozbawione poezji i emocji. Koncertuje w Europie, na Ukrainie i w Rosji. Pochodzi z muzykalnej rodziny, z wyróżnieniem ukończyła Akademię Muzyczną im. P. Czajkowskiego w Kijowie. Od kilku lat mieszka w Polsce. Natalia Kovalenko głęboko wczuwa się w nastrój wykonywanych utworów i odkrywa całe bogactwo swej artystycznej duszy. Śpiewaczka dba o to, aby opowiadane przez nią historie przemawiały do serc wszystkich słuchaczy.

WOLODYMYR KOVALENKO – baryton, solista wielu Filharmonii ukraińskich oraz licznych zespołów, m.in. Narodowego Akademickiego Chóru Ukrainy im. Viriovki. Uczeń słynnego barytonu – solisty i głównego wokalisty Teatru Bolszoj (lata 60-70) w Moskwie – Andreja Ivanova. Koncertował w całym Związku Radzieckim -od Oceanu Spokojnego po Morze Czarne. Daje również koncerty w Polsce. Jest ojcem Natalii Kovalenko.

ANDRZEJ PŁONCZYŃSKI jest absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Muzycznej w Warszawie w klasie fortepianu prof. Pawła Lewieckiego. To pianista wirtuoz, wielki talent muzyczny i interpretatorski, legendarny polski akompaniator. Od ponad 50 lat towarzyszy bądź towarzyszył przy fortepianie  najwybitniejszym wykonawcom naszej estrady, takim jak: Anna German, Bernard Ładysz, Irena Santor, Jerzy Połomski, Halina Kunicka, Sława Przybylska, Wojciech Młynarski, Mieczysław Fogg, Rena Rolska i wielu innym. To wspaniały muzyk, kompozytor i aranżer. Współpracował z Filharmonią Narodową, Centralnym Zespołem Artystycznym Wojska Polskiego, Polskim Radiem i Polską Telewizją. Przez wiele lat był animatorem i akompaniatorem słynnego “Podwieczorku przy mikrofonie”. Nagrał wiele płyt, m. in. z Bernardem Ładyszem “A TO POLSKA WŁAŚNIE…”, którą wydało Polskie Radio w nakładzie osiągającym rekordową sprzedaż i jest już piątą platynową płytą. Przyjaźnił się z Marianem Jonkajtysem i komponował muzykę do jego sybirackich wierszy.

Skip to content