Orszak Trzech Króli 2020

post
data publikacji: 10 grudnia 2019

06.01.2020

godz. 14:00

Organizator:

6 stycznia 2020 roku, świętować będziemy dzień Objawienia Pańskiego. Z tej okazji, tradycyjnie już, ulicami naszego miasta przemaszeruje Orszak Trzech Króli. Uroczystości przyświecać będzie hasło „Cuda, cuda ogłaszają!”.

Wydarzenie rozpocznie się na placu Konstytucji 3 maja, o godzinie 14.00. Stamtąd wszyscy przejdziemy do kościoła pw. NMP Matki Kościoła, by pokłonić się nowo narodzonemu Dzieciątku i wziąć udział we mszy św. Serdecznie zapraszamy mieszkańców do udziału w orszaku, ale też do przebrania się w stroje anielskie. Niech tego dnia ulice miasta przepełnione będą blaskiem i dobrocią aniołów!

Uczestnicy obejrzą scenki, które tym razem zaplanowano na placu, przed Galerią Venus i przed kościołem. Mogą również liczyć na papierowe korony. Trzej Królowie podjadą pod świątynię Fordem Mustangiem lub motocyklami. Najmłodsi otrzymają słodkie upominki. Będą też mogli wziąć udział w konkursie plastycznym „Anieli grają, króle witają”. Szczegóły niebawem.

U W A G A ! Do 15 grudnia możemy głosować na Świdnik, by wygrać atrakcyjne nagrody. Jest się o co starać, bo do miejscowości, która zajmie I miejsce, przybędzie 6 stycznia ekipa TVP i poprowadzi relację na żywo, a uczestnicy orszaku będą kolędować wspólnie z zespołem „Albo i nie”. Zwycięzca otrzyma też gwiazdę, która poprowadzi orszakowy korowód, a informacje o wygranej pojawią się na stronie głównej Orszaku oraz na profilu FB Fundacji OTK.

Drugą i trzecią nagrodę stanowią czekoladki dla uczestników imprezy, w ilości odpowiednio 3 tys. i 2 tys. sztuk. Dodatkowo, do wszystkich miejscowości, które uzyskają głosy, trafią papierowe korony. Głosować można poprzez stronę orszak.org/konkursy/konkurs-orszak-z-gwiazda-45.html.