Pokochaj mnie – walentynki z gwiazdami operetki

post
data publikacji: 15 maja 2017

14.02.2015

godz. 18:00

Organizator:

MAŁGORZATA DŁUGOSZ – sopran – artystka jest solistką Gliwickiego Teatru Muzycznego w Gliwicach, stale współpracującą z Operą Nova w Bydgoszczy, Operą Krakowską w Krakowie oraz orkiestrami filharmonicznymi i kameralnymi. Ukończyła Wydział wokalno–aktorski Akademii Muzycznej w Łodzi.

RYSZARD WRÓBLEWSKI – tenor – jest absolwentem wydziału wokalno-aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Muzycznej we Wrocławiu w klasie  prof. Eugeniusza Sąsiadka. Artysta uczestniczył w licznych kursach wokalnych w Bayreuth i we Wrocławiu w ramach „Vratislavia Cantans”. W 1979 roku został laureatem Konkursu Wokalnego im. Jana Kiepury w Krynicy.

ANNA BARAŃSKA – WRÓBLEWSKA – konferansjer – z wykształcenia artysta – muzyk (altowiolistka), menedżer i animator kultury, pedagog – nauczyciel mianowany. Z zamiłowania – konferansjer, scenarzysta, reżyser koncertów oraz scenograf i kostiumolog. Producent koncertów, widowisk muzycznych i teatralnych. Pomysłodawca i realizator wielu cykli koncertów, m.in. „Romantyczna Scena Gwiazd”, „W Królestwie Muzyki”, „Wielkie Gwiazdy są wśród nas”, „Muzyczny Ogród Miłości”.

MACIEJ PRZESTRZELSKI – skrzypce – w 1994 roku ukończył Akademię Muzyczną im. F. Chopina w Warszawie w klasie skrzypiec prof. Marii Słubickiej – Podejko. W czasie studiów był koncertmistrzem Orkiestry Symfonicznej Akademii Muzycznej, z którą koncertował w kraju i za granicą z takimi artystami jak:  Konstanty Andrzej Kulka, Krzysztof Jakowicz, Jean Pierre Rampall, Krzysztof Jabłoński, Piotr Anderszewski. Po ukończeniu studiów rozpoczął pracę w orkiestrze Teatru Wielkiego Opery Narodowej w Warszawie, gdzie jest drugim koncertmistrzem II skrzypiec.

MONIKA POLACZEK- PRZESTRZELSKA – fortepian – Artystka jest absolwentką studiów pianistycznych w Akademii Muzycznej  im. Fr. Chopina w Warszawie w klasie prof.  Kazimierza Gierżoda i kameralistyki w klasie prof.  Mai Nosowskiej, a także  studiów dziennikarskich w Warsaw Journalism Center.

Skip to content