Pożegnanie Lata 2022: Teatr Katarynka

post
data publikacji: 09 sierpnia 2022

04.09.2022

lotnisko trawiaste, ul. Sportowa

godz. 15:35

Spektakle w ramach wydarzenia "Pożegnanie Lata 2022" *
Organizator: MOK Świdnik

Spektakle odbędą się w ramach wydarzenia “Pożegnanie Lata 2022”

Teatr Katarynka – założony w 2013 roku przez Jakuba Czachora muzyczny teatr objazdowy dla dzieci, który proponuje autorskie spektakle w wykonaniu zawodowych aktorów i muzyków. Działa zarówno lokalnie (na terenie Trójmiasta i Warszawy), jak i na terenie całej Polski. Współpracuje, między innymi, z przedszkolami, domami kultur, firmami prywatnymi, fundacjami, urzędami miast i gmin.

Jego misją jest rozpalanie dziecięcej wyobraźni oraz inspirowanie do zadawania pytań i szukania na nie odpowiedzi. Wskazuje jak przez odważną postawę być odpowiedzialnym i inteligentnym przedstawicielem młodego pokolenia. Poszerza horyzonty, uczy jak nawiązywać nowe relacje i przyjaźnie oraz wskazuje jak wspólnie osiągać cele. Pokazuje również, jak ważną dziedziną życia jest sztuka.

Autorskie musicale rozwijają dziecięcą wyobraźnię, kształtują pozytywne zachowania społeczne oraz promują życiowe wartości takie, jak: miłość, przyjaźń, rodzina, dobro, indywidualność, sprawiedliwość i nadzieja, a także przekazują różnorodne zagadnienia edukacyjne. Każda bajka jest interaktywna, publiczność śpiewa, tańczy, śmieje się i przeżywa opowiadane historie wspólnie z wykonawcami. Po spektaklach dzieci spotykają się z aktorami, otrzymują kolorowanki i naklejki z postaciami z bajek, aby utrwalić przekazane morały i podzielić się z rodzicami swoimi przeżyciami.

Teatr Katarynka dysponuje dużym zapleczem technicznym, między innymi: Namiotem Widowiskowym o powierzchni 300 mkw., który pomieści nawet 350 osób, podestami scenicznymi, profesjonalnym sprzętem nagłośnieniowym wraz z obsługą dźwiękowca, nowoczesnym oświetleniem scenicznym, pięknymi scenografiami z danej bajki, sprzętem do efektów specjalnych (atestowana wytwornica dymu, kolorowe światła dyskotekowe, oświetlacze, wytwornica baniek, konfetti itp.), stanowiskami do malowania twarzy, strefą sportową (tory przeszkód, szczudła, nietypowe zabawki).

Więcej informacji na stronie O nas – Teatr Katarynka

Spektakl ekologiczny „Frania Recykling, Cztery Żywioły i Ekodancing” – to muzyczna opowieść o świecie, w którym wprowadzone na życzenie mieszkańców zasady Prezydenta Smołasa doprowadziły do zanieczyszczenia środowiska. Spektakl uczy, że ekologia to nie tylko segregacja śmieci, ale bardzo rozległa dziedzina nauki. Śpiew, taniec i nietuzinkowe przeboje muzyczne sprawiają, że dzieci z zaangażowaniem i zaciekawieniem nauczą się dbałości o stan środowiska. Razem z Kroplewną i Franią Recykling poznają cztery żywioły i zagrażające im niebezpieczeństwa. Poszukają też metod na ich uratowanie. W fabułę wplecione są lekcje związane z ziemią, powietrzem, wodą i ogniem. W trakcie jednej z nich, najmłodsi będą mogli zostać naukowcami i przeprowadzić serię eksperymentów z wykorzystaniem wody. Bohaterowie wspólnie z widzami doprowadzą krainę do porządku, ładu i równowagi ekologicznej. Ukazanie metamorfozy będzie możliwe dzięki wykorzystaniu oryginalnej scenografii przedstawiającej miasto przed i po wprowadzeniu ekologicznych rozwiązań. W spektaklu użyte zostaną efekty specjalne w postaci iskrowników, wytwornic baniek, dymnicy, konfetti oraz efektów świetlnych i laserów. Spektakl kończy szalona taneczna zabawa w rytmie eko!

Reżyseria: Jacek Czachor, muzyka: Szymon Sutor, choreografia: Justyna Cichomska, scenografia: Renata Brzezowska, kostiumy: Klaudia Ostrowska, programowanie oświetlenia: Michał Piskunowicz.

Bajka „Morskie opowieści” pozwoli małym widzom przenieść się na pokład statku, gdzie rozpoczną pełen przygód rejs. Rozśpiewana załoga opowie im o niejednej historii, która wydarzyła się na morzu. Na pokładzie odbędzie się również akcja ratunkowa z udziałem Ratownika WOPR, a dzieci dowiedzą się, jak należy postępować w przypadku zagrożenia podczas wakacyjnego odpoczynku nad jeziorem czy morzem. Meteorolog Krabs wyjaśni widzom, jak rozpoznawać pogodę na podstawie obserwacji chmur. Czy łatwo jest być żeglarzem? Czy każdy może śpiewać szanty? Na te pytania odpowie humorystyczny spektakl muzyczny, podczas którego nie zabraknie wspólnej zabawy. Wszyscy widzowie wraz z załogą będą uczestniczyć w przeciąganiu liny.

Scenariusz i reżyseria: Jacek Czachor, muzyka: Paweł Penksa, Jacek Czachor, scenografia: Paulina Zalewska.

 

 

* Bilety jednodniowe w cenie:

 10 zł / bilet normalny

 8 zł / bilet ulgowy – przysługujący uczniom, studentom, dzieciom od lat 7, emerytom, rencistom, honorowym dawcom krwi, osobom niepełnosprawnym, po okazaniu ważnej legitymacji/odpowiedniego dokumentu, oraz przysługujący rodzicom wchodzącym na teren imprezy z dzieckiem /dziećmi lub rodzicowi wchodzącemu na teren imprezy z dziećmi (minimum 3 osoby)