Premiera spektaklu „Nasz Czechow”

post
data publikacji: 12 września 2017

15.09.2017

godz. 19:00

Organizator:

Miłośników Melpomeny na pewno ucieszy premiera spektaklu „Nasz Czechow”, na którą 15 września zapraszają świdnicki „Teatr Drogi” i MOK w Świdniku. Spotkanie ze sztuką rozpocznie się o godz. 19.00, w sali kameralnej Centrum Kultury. Wstęp wolny.
– Dialogi oraz pomysły na poszczególne sceny wyszły od naszych aktorów, którzy inspirując się twórczością Antoniego Czechowa, napisali własne teksty i wspólnie stworzyli spektakl o charakterze komediowym. Całość wyreżyserowała Aneta Sowa – wyjaśnia Andrzej Wiśnioch, prezes stowarzyszenia Świdnicka Grupa Teatralna „Teatr Drogi”.
Ważnym elementem przedstawienia będzie muzyka. Wykorzystano w nim, w sposób eksperymentalny, motywy z utworów Astora Piazzolli. Aktorzy podkreślają, że melodie pełnią nie tylko rolę tła, ale również pozwalają wyzwolić emocje w poszczególnych scenach.
„Nasz Czechow” to już trzeci spektakl przygotowany przez „Teatr Drogi”. Amatorski zespół, złożony z dorosłych świdniczan, którzy postanowili zrealizować swoje pasje i marzenia o teatrze, wystawił już sztuki pt. „Średnie miasta” i „Świąteczne impresje”.