Film “VIKA!” + spotkanie z DJ Wiką

post
data publikacji: 06 lutego 2024

15.02.2024

Kino Lot

godz. 17:00

21 zł normalny i 18 zł ulgowy
Organizator: MOK Świdnik

“Vika!” to niesamowita podróż, od radości po wzruszenie, a także inspirujący portret kobiety, która zamierza celebrować życie do samego końca. Film o gwieździe warszawskich klubów obejrzymy w kinie „Lot” 15 lutego, o godz. 17.00. Po projekcji jego bohaterka spotka się ze świdnickimi widzami.

Wirginia Szmyt, znana w klubowym środowisku jako DJ Wika, z wykształcenia jest pedagogiem. Pracowała z dziećmi niepełnosprawnymi i trudną młodzieżą, przez wiele lat była również dyrektorką zakładu poprawczego. Po przejściu na emeryturę stała się działaczką społeczną i gwiazdą warszawskiej sceny muzycznej.

Jej kalendarz imprez wypełniony jest do końca roku. Gra w najbardziej prestiżowych klubach Europy i często pojawia się jako didżejka na różnych masowych wydarzeniach. Od innych osób stojących za klubową konsolą różni ją fakt, że ma 84 lata – co czyni ją najstarszą didżejką w Polsce i być może na świecie. DJ Wika udowadnia jednak, że wiek jest jedynie stanem umysłu i wcale nie musi determinować stylu życia, a energii i poczucia humoru mogłaby jej pozazdrościć niejedna znacznie młodsza osoba.

Artystka powtarza, że „wiek to tylko liczba, a starości nie zamierza spędzić, siedząc jak pelargonia w oknie”. Jest wrażliwa na potrzeby tych, których głos jest mniej słyszalny. Mieszka na warszawskiej Ochocie z kotem Dudusiem.

Spotkanie z DJ Wiką będzie okazją, by poznać jej projekty, dorobek artystyczny i plany. Być może niezwykła didżejka zdradzi też świdniczanom sekret udanego życia.

Bilety na seans, w cenie 21 zł normalny i 18 zł ulgowy, można kupić na stronie https://mok.swidnik.pl/kino-lot-swidnik/repertuar/, w kasie kina lub biletomacie.