Przedświąteczne Pomaganie

post
data publikacji: 29 listopada 2023

29.11.2023

MOK Świdnik

godz. 13:00

Organizator: MOK Świdnik

Już 16 i 17 grudnia centrum Świdnika będzie tętnić życiem. Wszystko za sprawą Jarmarku Bożonarodzeniowego, do udziału w którym zgłosiło się ponad 70 wystawców.

Podczas przedświątecznej zabawy chcemy też pamiętać o potrzebujących i znów zachęcamy mieszkańców naszego miasta do włączenia się w akcje niosące dobro.

Po raz kolejny pragniemy wspomóc Hospicjum im. Małego Księcia w Lublinie, poprzez udział w Zakręconej akcji, czyli zbieraniu plastikowych nakrętek dla hospicjum.

Poszukujemy darczyńców, którzy chcieliby przekazać słodkie co nieco lub inne drobiazgi, które w zamian za nakrętki, podczas jarmarku, rozdawał będzie Święty Mikołaj. Jeśli jesteś zainteresowany włączeniem się w naszą akcję, prosimy o kontakt: 500 348 939; email: magdalenamroz@mok.swidnik.pl

Serdecznie zachęcamy wszystkich do przynoszenia nakrętek i przekazywania ich na ten szczytny cel podczas Jarmarku.

W okresie przedświątecznym nie zapominamy również o naszych czworonożnych przyjaciołach i stowarzyszeniach, które na co dzień pomagają tym najbardziej potrzebującym – chorym, porzuconym, czekającym na kochający dom. Będą z nami: Stowarzyszenie Milej(ów) dla zwierząt, Fundacja Kocie Anioły oraz Świdnickie Stowarzyszenie Opieki nad Zwierzętami. Pamiętajmy o nich podczas świątecznych zakupów i radosnej zabawy. Oprócz wsparcia finansowego przysłowiowym grosikiem wrzuconym do puszki, prosimy o przynoszenie mokrej i suchej karmy oraz akcesoriów, które mogą być przydatne dla zwierzaków. Fundacja Kocie Anioły będzie bardzo wdzięczna za żwirek dla kotów.

Wierzymy, że jak zwykle możemy liczyć na otwarte serca świdniczan i wspólnie uda na m się zrobić wiele dobrego.


Organizatorzy: Miejski Ośrodek Kultury, Urząd Miasta Świdnik

Honorowy patronat nad wydarzeniem sprawuje burmistrz Świdnika Waldemar Jakson.

Partnerzy: Akademia Uśmiechu,  NSZZ Solidarność Komisja Międzyzakładowa “PZL-Świdnik” S.A., Kasa Kredytowa SKOK “Świdnik”.

Sponsorzy: Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej “PEC” w Świdniku, Przedsiębiorstwo Komunalne Pegimek w Świdniku, Remondis Świdnik, Bricomarché Świdnik, Pogotowie Reklamowe.

Patronat medialny: portal miejski Świdnik – Wysokich lotów, czasopismo Głos Świdnika, TVP 3 Lublin, Polskie Radio Lublin, Świdnik TV oraz Radio Plus Lublin.