“Rysowanie na kolanie”

post
data publikacji: 17 października 2019

17.10.2019

godz. 10:00

Organizator:

Zapraszamy wszystkich miłośników sztuki do Galerii „Za szybą” na wystawę malarską autorstwa Anna Witek zatytułowaną “Rysowanie na kolanie”.
Zamiłowania twórcze – zarówno do rysunku, malarstwa jak i poezji – zrodziły się już w dzieciństwie, jednak w tamtych czasach nie miała możliwości, aby spełniać swoje marzenia i rozwijać pasje. Minęło bardzo wiele lat zanim się to zmieniło.
Dziś, po 19 latach swojej działalności twórczej, Anna Witek wciąż doskonali swój warsztat, bierze czynny udział w plenerach malarskich, warsztatach oraz wystawach – w Świdniku i poza nim. Zdobywa nagrody i wyróżnienia. Kilka z jej prac znalazło swoich odbiorców w Szwecji, Danii, a nawet Australii.
Poza działalnością artystyczną chętnie udziela się także charytatywnie – wspiera chorych na białaczkę, dzieci z ubogich rodzin i domy dziecka. Angażuje się w organizację obozów, wakacji i ferii dla młodzieży, akcje krwiodawstwa oraz te na rzecz bezdomnych zwierząt. Nie pozostaje obojętna na potrzeby naszych rodaków na Litwie.
Za swoją działalność twórczą została wyróżniona odznaczeniem Amicus Civitatis.
Od 2000 roku należy do Robotniczego Stowarzyszenia Twórców Kultury w Świdniku.

Stara się także o przyjęcie do Związku Polskich Artystów Plastyków w Lublinie.

Wystawę można oglądać do 29 października.