“Ryszard Sobolewski Ekwador – pępek świata”

post
data publikacji: 07 kwietnia 2017

07.11.2010

godz. 16:00

Organizator:

Miejski Ośrodek Kultury w Świdniku oraz Centrum Kultury Języków Romańskich „Romanica” zapraszają na wernisaż wystawy fotografii Ryszarda Sobolewskiego, na którym zaprezentowane zostaną fotografie autora wykonane podczas podróży do Ekwadoru.

Na co dzień Ryszard Sobolewski jest ekspertem fotografii kryminalistycznej w Centralnym Laboratorium Kryminalistycznym Komendy Głównej Policji w Warszawie. Wykonuje ekspertyzy kryminalistyczne, w których dokumentacja fotograficzna odgrywa istotną rolę. Ponadto współpracuje ze specjalistycznymi pismami takimi jak: „Problemy Kryminalistyki”, „Foto – Kurier”, „Ochrona Zabytków”, „Gazeta Policyjna”, „Poznaj Świat”. Od 2002 r. jest członkiem Stowarzyszenia Dziennikarzy Rzeczpospolitej Polskiej. Z zamiłowania podróżnik został autorem i współautorem wielu publikacji, a także autorem zdjęć do książek i czasopism w kraju i zagranicą. W 2010 r. za wieloletnie propagowanie kultury  meksykańskiej jako jeden z 20 dziennikarzy z całego świata został zaproszony do Meksyku i przyjęty przez prezydenta Felipe Calderona.

Wernisaż odbędzie się 07.11.2010r. w „Strefie Sztuki” Miejskiego Ośrodka Kultury w Galerii „Venus” (II piętro) o godz. 16:00. Otwarcie wystawy uświetni obecność J.E. Ambasadora Ekwadoru Fabian Valdivieso Eguiguren oraz występ Indian z plemienia Quechua.

Wystawa potrwa do 26.11.2010.

Skip to content