Spacer Orszakowy

post
data publikacji: 04 stycznia 2021

06.01.2021

godz. 10:00

Organizator:

Orszak Trzech Króli 2021 odbywa się pod hasłem ,,Panu dzięki oddawajmy!”

W związku z pandemią, Orszak Trzech Króli, który tradycyjnie odbywa się 6 stycznia, musi zmienić formułę. Pragniemy jednak aby dzień ten był szczególnie zaakcentowany i przypominał o jednym z najstarszych świąt – Epifanii.

Od 6 do 10 stycznia zapraszamy rodziny i osoby indywidualne na Spacer Orszakowy. Na terenie miasta zostaną rozwieszone mansjony – banery przedstawiające sceny jakie zazwyczaj oglądaliśmy podczas Orszaku Trzech Króli (zawisną na ogrodzeniach: 1. ZSO nr 1, 2. P nr 4, 3. P nr 6, 4. MCUS, 5. SP nr 5, 6. P nr 7, 7. P nr 3, 8. SP nr 3, 9. P nr 5, 10. SP nr 7). Będzie można przyjrzeć się im w dowolnym czasie, a wśród osób, które podadzą tytuły wszystkich 10 mansjonów (w opisanej przez nas kolejności), zostaną rozlosowane symboliczne pamiątki.

W dzień Objawienia Pańskiego na ulicach miasta pojawią się Trzej Królowie. Jeśli pogoda nie pokrzyżuje planów, zobaczymy ich ok. godz. 11.00, przy kościele pw. Św. Kingi, gdzie przygotowywany jest też Mini Orszak (msza św. o godz. 10.00). Potem odjadą w stronę parafii pw. Chrystusa Odkupiciela. Około godz. 12.00 będzie można ich spotkać na ulicach Adampola. Ostatnim punktem, w którym pojawią się Królowie, będzie parafia pw. NMP Matki Kościoła (ok. 12.30). Czas przejazdu i trasa mogą jeszcze ulec zmianie.

W ramach Orszaku w parafii pw. NMP Matki Kościoła odbędą sięjasełka, wzbogacone pięknymi kolędami. Świdniczanie obejrzą je na kanale parafii na You Tube w podanym później terminie.

Konkursy

Dzieci z przedszkoli oraz kl. 1-3 zapraszamy do konkursu plastycznego. Szczegóły na naszych stronach i stronie organizatora – Przedszkola Nr 4. Konkurs odbywa się pod patronatem Burmistrza Miasta Świdnik Pana Waldemara Jaksona.

Osoby, które przejdą całą trasę Spaceru Orszakowego wg mapy i prześlą do nas tytuły kolejnych mansjonów – banerów wezmą udział w losowaniu nagród. Nagrody są symboliczne i związane z Orszakiem Trzech Króli. Przewidziane jest min 9 nagród do rozlosowania. Odpowiedzi można będzie wysyłać na Facebookowy profil Orszak Trzech Króli w Świdniku (od 6 do 10 stycznia do godziny 20).

„Orszakowy Challenge Kolędowy” to propozycja dla rodzin lub grup przyjaciół, wspólnot czy przedszkoli. Wystarczy nagrać filmik ze wspólnego kolędowania, a następnie opublikować go w mediach społecznościowych z nominowaniem kolejnych osób do wyzwania. Szczegóły na http://swidnik.orszak.org/

Zachęcamy również, aby na naszym profilu na FB publikować zdjęcia ze Spaceru Orszakowego. Można fotografować się w strojach królewskich własnego autorstwa i wykonania. A może właśnie  w nich wyruszyć na Spacer Orszakowy?

Dzięki głosowaniu internautów Świdnik wygrał 800 śpiewników. Będą one dostępne, wraz z koronami, w parafiach i przedszkolach. Śpiewniki dostaniemy też w siedzibie głównej Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej.

IX Orszak Trzech Króli w Świdniku odbędzie się pod honorowym patronatem burmistrza Waldemara Jaksona i starosty Łukasza Reszki. Organizatorem wydarzenia  jest Stowarzyszenie Wspólnota Świdnicka, przy współpracy z  Miejskim Ośrodkiem Kultury.

Poniżej do pobrania Regulamin Konkursu Plastycznego oraz mapka.

Skip to content