Świdnicka Noc Kultury

post
data publikacji: 19 czerwca 2018

23.06.2018

godz. 17:00

Organizator:

Kolorowa parada, warsztaty cyrkowe i akrobatyczne, taniec ognia, przedstawienia, seanse kinowe i wiele innych. Tak będzie wyglądała pierwsza Świdnicka Noc Kultury.

Projekt organizacji Nocy Kultury został zgłoszony do zeszłorocznego Budżetu Obywatelskiego. Szybko okazało się, że pomysł spodobał się świdniczanom, którzy chętnie oddawali na niego głosy. Tym sposobem znalazł się wysoko na liście i zdobył dofinansowanie w wysokości 50 tys. zł. W drodze konkursu wyłoniony został wy­konawca przedsięwzięcia – Teatr „Z głową w chmurach” z Poznania.

Wydarzenie rozpocznie się 23 czerwca o godzinie 17.00. Otworzy ją przemarsz wielkiej, kolorowej parady z udziałem kuglarzy, akrobatów, szczudlarzy, tancerzy, bębniarzy i innych artystów. Parada wyruszy sprzed Centrum Kultury i przejdzie obok muszli koncertowej MCUS, Galerii Venus oraz skate parku.

– To właśnie w tych czterech lokalizacjach będą odbywały się wszystkie działania artystyczne. Od godz. 18.00 publiczność będzie mogła zobaczyć, między innymi taniec na szarfie, który jest połączeniem gimnastyki, tańca i akrobatyki. Kolejnym punktem programu będzie spektakularny pokaz fireshow, czyli widowisko z ogniem w roli głównej, obfitujące w efekty pirotechniki scenicznej oraz elementy akrobatyki – zapowiadają organizatorzy.

W programie znajdą się również warsztaty tematyczne. Począwszy od tanecznych, poprzez zajęcia z muzyką etniczną, gdzie królować będą bębny, na akrobatyczno-cyrkowych kończąc. Będzie można także rozegrać partię szachów w rozmiarze XXL. Kolejnym punktem programu ma być spotkanie z teatrem marionetkowym. Tworzone w tej niezwykłej technice lalki oczarują widzów precyzją wykonania oraz ruchów. Organizatorzy Świdnickiej Nocy Kultury pomyśleli również o miłośnikach filmu. Dla nich w Kino Lot odbędą się bezpłatne seanse. Każdy chętny będzie mógł również przyjść na nocne zwiedzanie Strefa Historii. Wszystkie wydarzenia mają zakończyć się około godz. 3.00 nad ranem.

do pobrania

PlikOpisWielkość plikuPobrania
jpg Program537 KB927
Skip to content