5. Spotkania Teatrów Ulicznych

post
data publikacji: 07 kwietnia 2017

21.08.2010

godz. 18:30

Organizator:

Program

21 VIII 2010r. (sobota)

18.30 – „Odyseja komiczna” (Teatr „Na walizkach” Wrocław) – spektakl dla dzieci

W tym spektaklu można zobaczyć dowcipną interpretację bajki „Złota rybka” w wersji – uwaga! – nie tylko dla najmłodszych. Na scenie pojawi się także mistrz kuchni, który odkryje swoje drugie oblicze: wirtuoza muzyki. Poza tym: improwizacje z publicznością oraz podróż kosmiczną w deszczu gigantycznych baniek mydlanych!

21.00 – „Remus” (Teatr „Snów” Gdańsk)
Opowieść o samotności niepozornego, a bogatego duchem człowieka, który nie godzi się z zastanym światem i podejmuje walkę o zmiany w najbliższym otoczeniu. Uważa iż należy realizować ideały, walczyć w imię Dobra z silniejszymi, a czasowe niepowodzenie nie oznacza ostatecznej klęski.
Remus dowiaduje się, że jest z rodu mitycznych Stolemów i ma do wypełnienia ważną misję. Ma wybawić zapadły zamek, czyli obudzić tożsamość kulturową Kaszubów. Próbuje realizować to jeżdżąc po jarmarkach i sprzedając polskie książki i drobiazgi niezbędne w domu. Jest uparty, ale nie pozbawiony ludzkich słabości. W kluczowym momencie nie wystarcza mu odwagi i wiary, by misję ostatecznie wypełnić. Choć ponosi porażkę, przekazuje tę ideę następcom.
Scenariusz spektaklu powstał na motywach powieści Aleksandra Majkowskiego „Życie i przygody

22 VIII 2010r. (niedziela)

18.30 – „Country show” (Teatr „Nikoli” Kraków) – spektakl dla dzieci

Spektakl przedstawia typowy klimat westernu. Akcja rozgrywa się w saloonie, gdzie dwójka kowbojów rozpoczyna swoje przygody. Gwiazdy wieczoru (lalki) grają niepowtarzalny koncert, a dźwięki ich muzyki wypełniają całą przestrzeń. Następnie akcja przenosi się na ulice starego miasta, gdzie niespodziewanie pojawia się rozjuszony byk. Kowboje starają się w miarę swoich możliwości, niczym torreadorzy na arenie, pokonać groźne zwierzę. Towarzyszy temu wiele komicznych sytuacji.
W widowisku występują elementy pantomimy, synhrobuffonady oraz komicznych skeczy.
Uwagę publiczności przyciągają przede wszystkim ciekawie stworzone , charakterystyczne postaci kowbojów, których ekspresja i energia powoduje, że w trakcie spektaklu znika bariera pomiędzy odbiorcą a aktorem.

21.00 – „Księga gór” (Teatr „Klinika lalek” Wolimierz)
Z przestrzeni międzygwiezdnej powraca sonda kosmiczna wystrzelona przez ludzkość 50 tysięcy lat temu. Na ziemi panuje chaos, krążą kondukty, ludzkość nie ma nadziei. Zbliża się koniec świata. Na ziemi zostali tylko pacjenci – publiczność i aktorzy -ich opiekunowie, doktorzy, specjaliści od chorób przyszłości. Dzień przed końcem świata doktorzy zalecają publiczności dobrą zabawę. Przeprowadzają na widzach terapię polegającą na ćwiczeniach w wyzwalaniu endorfin. W tym celu przywołują do życia wielką lalkę -Ducha Gór – Rzepióra wraz z jego ekscentrycznymi przyjaciółmi. Przybywa wówczas trzech wieszczów narodów : Chopin, Goethe i Haszek , którzy zakochani nieszczęśliwie, do szaleństwa w pięknej Lorelaj – syrenie znad Renu ,tworzą dzieła swojego życia. Tańczy więc Doktor Faust, Dzielny Wojak Szwejk i wyrwany z rozpaczy serca Chopina -Polski Rozbójnik Ondraszek. Na koniec każdy będzie miał możliwość zabalsamowania się na najbliższe 500 lat w cudotwórczej borowinie…

Skip to content