VI Powiatowy Przegląd Twórczości Artystycznej Seniorów

post
data publikacji: 06 listopada 2023

16.11.2023

sala kameralna

godz. 10:00

wstęp wolny
Organizator: Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów - Oddział Rejonowy w Świdniku

Już 16 listopada zapraszamy do Miejskiego Ośrodka Kultury na szóstą edycję Powiatowego Przeglądu Twórczości Artystycznej Seniorów. Organizatorem spotkania jest świdnicki oddział Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów oraz MOK.

Na scenie wystąpią: zespół śpiewaczy „Druga młodość” z Klubu Seniora w Trawnikach, zespół „Rybczewickie Chaberki” z Klubu Seniora w Rybczewicach (śpiew), „Seniority” ze świdnickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku (taniec), Klub Seniora z Piask (śpiew), zespół „Retro” z Klubu Seniora w Świdniku (śpiew), zespół śpiewaczy „Podzamcze” z Mełgwi, Urszula Gładysz (recytacja wierszy Edwarda Polichy) oraz Zofia Makuch (monolog kabaretowy). Zaplanowano również pokaz mody pod hasłem „Stylowe seniorki” oraz „Stroje sportowe”, który przygotują panie ze świdnickiego PZERiI.

Natomiast w holu Kina „Lot” będzie można podziwiać wystawę prac rękodzielniczych. Swoje dzieła zaprezentują członkowie klubów z Trawnik, Rybczewic, Podzamcza, Świdnika, Koła nr 1 z Mełgwi i Koła Gospodyń Wiejskich z Krępca, a także seniorzy świdnickiego PZERiI oraz podopieczni Dziennego Domu Seniora CUS w Świdniku.

Organizatorzy zapewniają, że będzie wesoło i bardzo energetycznie oraz zapraszają seniorów, ale nie tylko, do zabawy oraz wspólnego spędzenia czwartkowego przedpołudnia.

Honorowy patronat nad wydarzeniem sprawują burmistrz Świdnika Waldemar Jakson oraz starosta powiatu świdnickiego Łukasz Reszka.

 

 

WordPress PopUp Plugin