W starym kinie – niezwykła wystawa

post
data publikacji: 07 grudnia 2020

04.12.2020

godz. 12:00

Organizator:

Ostatnie tygodnie nie sprzyjają spotkaniom na seansach filmowych w kinie Lot. I choć na razie  nie możemy zaprosić mieszkańców w nasze progi, nie zapominamy o nich. Przed budynkiem Centrum Kultury pojawiła się wystawa, która zabierze świdniczan w sentymentalną podróż po starych filmach. Postanowiliśmy „wyjść”  z ciekawym pomysłem na zewnątrz i przykuć uwagę przechodniów.
Zachęcamy do przyjrzenia się wyjątkowej wystawie, jakiej  dotychczas nigdy jeszcze nie prezentowaliśmy. Gabloty przed kinem Lot wypełnione są unikatowymi, ręcznie wykonanymi opisami filmowymi z ilustracjami. Zobaczyć tam można takie tytuły, jak: „Rejs”, „Sami swoi”, „Poszukiwany – Poszukiwana”, „Spartakus”, „Chinatown”, „Szczęki” czy „Hibernatus”. Wyjątkowe pamiątki pochodzą ze zbiorów pracowników świdnickiego kina. To świetna okazja, by zobaczyć jak przed laty kino zachęcało widzów do przyjścia na seans oraz jak wyglądała promocja polskich i zagranicznych hitów.

Według skorowidzów prowadzonych od 1955 roku, filmy były wyświetlane w dawnym kinie przodownik (lata 1956-1968) oraz w obecnym kinie Lot (lata 1968-1975 i być może późniejszych). Dodatkowo, na wystawie można zobaczyć zdjęcia pokazujące, jak na przestrzeni lat zmieniał się wygląd kina i jego lokalizacje.

Pisali i mówili o nas w mediach: