Warsztaty edukacji recyklingowej

post
data publikacji: 15 września 2022

24.09.2022

Plac Konstytucji 3 Maja

godz. 15:00

wstęp wolny
Organizator: MOK Świdnik

W ramach projektu EKO MOK, w celu podnoszenia stanu świadomości ekologicznej, wraz z firmą EKO – PUNKT Organizacja Odzysku Opakowań S.A. zapraszamy do udziału w warsztatach z tworzenia dywaników ze szmatek oraz lampionów ze słoików, które odbędą się podczas tegorocznego EKO TARGU. Warsztaty przeprowadzi Agnieszka Grela. Dla najbardziej zaangażowanych 10 osób, które wezmą udział w warsztatach mamy przygotowane pamiątkowe upominki.

Do warsztatów „chodniczkowych” wystarczą chęci do pracy, natomiast aby wziąć udział w warsztatach robienia lampionów należy przynieść słoik najlepiej z szerokim otworem (bez nakrętki), jeden podgrzewacz oraz materiały do zdobienia: koronki, liście, bibuły, sznurki itp.

Głównym założeniem warsztatów jest wpisanie się w ideę projektu EKO MOK, dzięki któremu, ośrodek w swojej codziennej działalności wprowadza w życie nowe eko praktyki, ciągle poszerzając świadomość ekologiczną w ośrodku. Dzięki wspólnej zabawie uczestnicy warsztatów poznają informacje o prawidłowym postępowaniu z odpadami opakowaniowymi, dostępnych systemach zwrotu, zbierania i odzysku, w tym recyklingu.