Warsztaty Piosenki Literackiej 2014

post
data publikacji: 26 kwietnia 2017

23.06.2014

godz. 10:00

Organizator:

W wyjątkowym dla Świdnika roku 2014 Warsztaty Piosenki Literackiej odbędą się w innym niż dotąd stylu. Oto, aby tegoroczne utwory przybrały wyjątkowy charakter poprosiliśmy artystów z wieloletnim doświadczeniem, którzy czuwać będą przez pięć dni nad młodzieżą “walczącą” z nie łatwym zadaniem w postaci napisania własnego tekstu oraz muzyki o tematyce związanej z miastem Świdnik.

Warsztaty rozpoczną się 23 czerwca w Centrum Kultury w Świdniku prze al. Lotników Polskich 24. Liczba miejsc ograniczona. Pierwsze zadanie dla młodych literatów to napisanie tekstu do własnej piosenki. Na tą częścią warsztatów czuwać będzie Jan Kondrak: “autor tekstów, kompozytor i wykonawca. Zwycięzca ogólnopolskich Spotkań z Piosenką Kabaretową OSPA w Ostrołęce (Grand Prix), laureat nagrody głównej Ogólnopolskich Spotkań Estradowych OSET w Rzeszowie, laureat Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie i Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu (za tekst), dwukrotny laureat FAMY w Świnoujściu (za scenariusz i utwory dla Marka Dyjaka).

Twórca i szef artystyczny Festiwalu Kultury Ekologicznej w Józefowie. Wydał cztery pozycje fonograficzne z własnymi tekstami: Wyzwanie, Tym, co pod wiatr, CD Romanse ballady, Kto, co; cztery pozycje z tekstami Edwarda Stachury: Missa Pagana, Tango Triste, Madame I i Madame II; oraz Kolędy przy gitarze.”

Kolejny etap warsztatów to komponowanie muzyki do powstały tekstów. Zadaniem uczestników jest przygotowanie utworów do 27 czerwca tak, aby 29 czerwca podczas DNI Świdnika 2014 zaprezentować swoje utwory publiczności.

W tegorocznej edycji za kompozycję i aranżację odpowiedzialny będzie  Łukasz Sierżęga: Absolwent kierunku Jazz i Muzyka Estradowa na UMCS w Lublinie. Współpracował m.in z Marcinem Różyckim. Saksofonista ,który poza grą na wyżej wymienionym instrumencie zajmuje się także kompozycją. Sztuki tworzenia i aranżowania utworów muzycznych uczył się u Tomasz Momota. Poza Łukaszem na scenie podczas Finału Warsztatów Piosenki Literackiej zobaczymy także: Tomasza Deutryka (perkusja), Michała Wąsika (bas), Michała Lewartowicza (gitary) oraz Roberta Dorosza (piano).