Wystawa portretów Marcina Kościelaka

post
data publikacji: 25 lutego 2020

04.03.2020

godz. 18:00

Organizator:

Zapraszamy na wernisaż wyjątkowej wystawy portretów Marcina Kościelaka zatytułowanej „Z życia wędrownego portrecisty”. Nieprzeciętne rysunki  z całą pewnością przyciągają uwagę widza i na długo zapadają w pamięć.

Marcin Kościelak – wędrowny portrecista, który swoje rysunki tworzy już od przeszło 20 lat. Trudno dziś dokładnie powiedzieć, ile prac powstało w czasie jego aktywności zawodowej. Szacuje się, że od 1000 do 6000 sztuk, a może i więcej. Wystawa składa się z portretów wykonywanych na podstawie fotografii.

Część rysunków prezentowanych na wystawie to pierwsze wersję portretów, odkładanych na okoliczność ewentualnej wystawy. Drugie ich wersje powędrowały do zamawiających i są rozsiane po całym świecie – zwłaszcza te z sesji portretowych odbywających się na żywo, gdy portret stanowi wyjątkowy zapis spotkania z drugim człowiekiem.

Znaczna część portretów powstała w warunkach  naturalnych, w środku brzozowego lasu. Wiele lat temu artysta zainicjował las na pracownię artystyczną i nazwał ją “leśnym klasztorem”. Obecnie miejsce to nazywa się “artystycznym rezerwatem przyrody”.

Mieszkając niegdyś w mieście rysownik robił spacery do lasu, a teraz przebywając w lesie, czasami odwiedza miasto, aby zaczerpnąć może nie tyle powietrza, co świeżego tchnienia cywilizowanej kultury. A wszystko to dla sztuki, która w jego wydaniu stanowi pomost pomiędzy źródłem życia człowieka,  a współczesnością.

Serdecznie zapraszamy Państwa na wernisaż wystawy i spotkanie z Artystą.