Wystawa Grupy ,,Metafora”

post
data publikacji: 04 sierpnia 2017

11.08.2017

godz. 17:00

Organizator:

Kim jesteśmy?

Grupa literacka „Metafora” powstała w październiku 2016 roku. Jesteśmy „tylko” pasjonatami, którzy pomimo posiadania swoich rodzin czy codziennych  obowiązków, znajdują czas, aby podzielić się z innymi wiedzą i słowem. Zapewnić im w ten sposób spa dla duszy. Celem grupy jest zaszczepienie na nowo w ludzkich sercach słowa i szacunku do poezji oraz promowanie tej dziedziny sztuki jako wciąż żywej i wartej głębszego poznania. Jesteśmy dla wszystkich, którzy tworzą poezję, prozę lub lubią ją czytać. Raz w miesiącu organizujemy spotkania tematyczne, wieczory autorskie lub otwarte spotkania, na które przyjść może każdy (bez względu na wiek czy doświadczenie) i zaprezentować ulubione, bądź własne, wiersze lub fragmenty prozy.

Skąd taki pomysł na wystawę?

„Poezja w szafie” jest kontynuacją wydarzenia  „Letni wieczór z poezją – Literackie pranie”, na które przyniesiemy wyprane koszulki z cytatami lokalnych poetów. Zamierzamy wyjść na przeciw stereotypom i przedstawić nowy pomysł i ciekawą perspektywę dotarcia z poezją do większego grona odbiorców na co dzień. „Poezja w szafie” jest podsumowaniem otwartych cykli spotkań, na które składały się: „Wierszowane porządki w szufladzie”, „Majówka literacka”, „Wakacyjna wolność poetycka”, „Czas na poezję – kwadrans poetycki” oraz „Poetyckie spa”, które dopiero przed nami.

 

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z Grupą ,,Metafora”, które odbędzie sie 11 sierpnia o godz. 17:00 w Galerii ,,Za szybą”.

Skip to content