Wystawa krawatów Kazimierza Witka

post
data publikacji: 30 lipca 2020

03.08.2020

godz. 14:00

Organizator:

Zapraszamy na wyjątkową wystawę, jakiej w Świdniku jeszcze nie było. W Galerii „Za szybą” zaprezentujemy niezwykłą kolekcję krawatów należącą do emerytowanego pilota, pana  Kazimierza Witka, który ich kolekcjonowaniem zajmuje się niemal od dekady. Zbiór liczy już blisko 1000 krawatów!  Gładkie, kolorowe, wzorzyste i jednolite. Każdy z nich jest wyjątkowy i stanowi prawdziwe dzieło sztuki.

W kolekcji znajdują się krawaty m.in. z byłego Związku Radzieckiego, Hiszpanii, Danii, Francji, Szwajcarii czy Iranu. Z każdego miejsca, które odwiedzał Kazimierz Witek, starał się przywieźć pamiątkę w postaci krawatu.

To hobby, które jest nie tylko bardzo oryginalne, ale zajmuje też bardzo dużo miejsca. Wszystkie krawaty przechowywane są w domu: w szufladach, szafkach, części garderoby –  pogrupowane tematycznie i kolorystycznie.

Za każdym krawatem kryje osobna historia, symbolika i przesłanie. Te odpowiednio złożone kawałki materiału to technika, kolory i niezwykła różnorodność. Tematyka prezentowana na krawatach jest w zasadzie dowolna i każdy może znaleźć na nich coś, co pozwoli mu dostrzec ich indywidualne piękno i z czym będzie mógł się identyfikować.

Do ulubionych krawatów Kazimierza Witka należą te posiadające motyw muzyczny, bo gra na instrumencie, to dla niego wyjątkowy sposób na spędzenie wolnego czasu.

Na wystawie w Świdniku zaprezentowanych zostanie 836 krawatów.

Wystawę można zwiedzać w godz. 14.00 – 20.00. Jednorazowo w Galerii „Za szybą” może przebywać 7 osób.

Wystawa czynna od 03.08 – 20.08.2020