Wystawa pracowni M junior

post
data publikacji: 19 maja 2017

16.05.2017

godz. 08:00

Organizator:

Wystawa rysunku i malarstwa Grupy Junior, pracującej pod okiem Marty Gołofit, obejmuje prace młodych osób w wieku od 8 do 13 lat. Tematyka wystawy to zapis wrażliwości młodych twórców w spojrzeniu na martwą naturę, pejzaż i na modela. Na ekspozycji oglądać można prace młodych artystów takich jak: Tosia Przychodzka, Dominika Kopeć, Maja Kukier, Julka Szymecka, Ania Komsta, Oliwia Jaremek, Ania Szymula, Julita Pyć, Iza Pytka, Hania Głuch, Wiktoria Kukiełka, Ola Smolińska, Jasiek Dudzik, Maciej Dudzik, Jasiek Włodarczyk.

Wystawę charakteryzuje ekspresyjny styl, swobodna kreska i przenikanie barw. Ważnym aspektem jest bardzo indywidualne postrzeganie tematu oraz równie indywidualne wykonanie, często mocno skupione na szczególe przedstawianego obiektu. Szczególną cechą wystawy, jest bardzo dojrzałe przedstawienie postaci – portretów i sylwetki człowieka, ze specjalną, wnikliwą obserwacją proporcji i ruchu. Tak też dzieje się w świecie koloru, gdzie młodzi twórcy bardzo malarsko przedstawiają przestrzeń i swobodnie łączą kolory, uzyskując niesamowite efekty.

Rysunki i prace malarskie, które można zobaczyć na wystawie, to tylko część dzieł powstałych w trakcie siedmiomiesięcznej pracy członków Pracowni M. Zapraszamy do uważnego zapoznania się z efektami pracy młodych artystów.