XXII Przegląd Kolęd i Pastorałek on-line 2021

post
data publikacji: 27 listopada 2020

22.01.2021

godz. 16:00

Organizator:

Jak co roku, w Miejskim Ośrodku Kultury odbędzie się Przegląd Kolęd i Pastorałek.

Tym razem w nieco zmienionej formie ze względu na panującą sytuację i związane z nią obostrzenia i restrykcje, wykluczające możliwość zorganizowania przeglądu w taki sposób, jaki miał miejsce od lat. Choć nie będziemy mogli spotkać się z młodymi artystami ze Świdnika w progach Centrum Kultury i wypełnić słuchaczami sali widowiskowej po brzegi, pragniemy podtrzymywać piękną tradycję wspólnego kolędowania i dać możliwość zaprezentowania dzieciom swoich występów.

Co roku nasze kolędowe muzyczne spotkania budziły mnóstwo radości, entuzjazmu i wzruszeń, a piękne polskie kolędy i pastorałki jeszcze na chwilę przywoływały w pamięci czar Świąt Bożego Narodzenia. W tym roku przegląd odbędzie się w formie on-line. Warunkiem udziału w przeglądzie jest przygotowanie repertuaru odpowiadającego wymaganiom  regulaminu, zarejestrowanie własnej prezentacji poprzez zapis obrazu i dźwięku kamerą cyfrową (np. w telefonie) zgodnie ze zgłoszonym repertuarem oraz przesłanie drogą elektroniczną prezentacji wraz z wypełnioną kartą zgłoszenia poprzez formularz.

To już XXII edycja tego wydarzenia i wierzymy, że nawet w tak zadziwiającej rzeczywistości, w jakiej w ostatnim czasie  przyszło nam żyć, wspólnie uda nam zorganizować przegląd. Nagrywajcie swoje występy i przesyłajcie do Miejskiego Ośrodka Kultury w Świdniku, a my przygotujemy filmy z waszych prezentacji i opublikujemy je na dostępnych platformach medialnych, które prowadzimy. Zapraszamy do udziału dzieci, młodzież oraz rodziny, które chcą przyłączyć się do wspólnego kolędowania.

Przegląd skierowany jest do osób z Gminy Miejskiej Świdnik.

Skip to content