8. Spotkania Teatrów Ulicznych

post
data publikacji: 19 kwietnia 2017

24.08.2013

godz. 18:30

Organizator:

 

W dniach 24-25 sierpnia 2013 roku w Świdniku odbędą się  VIII Spotkania Teatrów Ulicznych.  Już po raz kolejny będziemy świadkami tego  wspaniałego wydarzenia. Wielobarwne postaci  przez 2 dni będą  pojawiać się popołudniami na placu Konstytucji 3 Maja, zachęcając do wspólnej zabawy przechodniów. Będziemy świadkami  intrygujących  działań artystycznych. Zagości muzyka, niezwykłe rekwizyty i dekoracje. Wystawione zostaną   spektakle  dla dzieci i dla dorosłych, które zdobyły już uznanie tysięcy widzów .

W tym roku przed świdnicką publicznością wystąpią: Teatr  Pinezka z Gdańska, poznański Teatr Fuzja, Teatr  Nikoli z Krakowa  oraz warszawski Teatr Akt.

 

23 sierpnia zapraszamy wszystkich na godz. 19.00 na Plac Konstytucji 3 Maja na plenerowe kino familijne. Zostaną wyświetlone 2 odcinki „Parauszka” oraz „Piotruś i wilk”.

 

Program:

 

24 VIII 2013r. (sobota)

 

Godz. 18:30  – Teatr Pinezka  „Zielona kraina” (Gdańsk); spektakl dla dzieci

Spektakl pt. “Zielona kraina” to ekologiczna bajka o potrzebie ochrony środowiska naturalnego. Akcja dzieje się w tytułowej “Zielonej krainie”, w której wszystko jest zielone i wszystkim zielonym stworzeniom żyje się szczęśliwie, radośnie, wesoło. Niestety, kraina zostaje zasypana śmieciami i wszystko robi się czarne, brudne i smutne, ale jak to tylko w bajkach bywa, zielone stworzenia jednoczą swoje siły, zbierają śmieci i zielona kraina znowu jest zielona i radosna.

Występują: Iwona Cichosz, Przemysław Grządziela i dużo zielonych lalek.

 

Godz. 21:00 –Teatr Fuzja „Dywidenda” (Poznań)

„Dywidenda” to wartka akcja, tocząca się na ogromnej planszy do gry, gdzie verbum zostało zredukowane do niezbędnego minimum, a w dalszej kolejności zdominowane przez perfekcyjne układy choreograficzne, które w połączeniu z dynamiczną grą świateł stworzyły spektakularne nocne widowisko.

 

Scenariusz i reżyseria: Anna i Tomasz Rozmianiec

Występują: Filip Kwiatkowski, Michał Kozłowski, Mateusz Kostecki, Piotr Wojtyniak, Rafał Orłowicz, Anna Rozmianiec, Agnieszka Mikulska, Ewa Prądzyńska, Alicja Zygadlewicz

 

 

25 VIII 2013r. (niedziela)

 

Godz. 18:30 –Teatr Nikoli „Maruczella” (Kraków); spektakl familijny

Momentami nostalgiczna, innym razem zabawna Maruczella łączy w sobie humor, niezwykłą stylistykę Niemego Kina i filmów Federico Felliniego. Przenosi widzów na stary Dworzec Kolejowy, gdzie dym dawno zapomnianych Parowozów zaprasza w romantyczną podróż, pełną zalotów, flirtów i scen miłosnych. Łącząc pantomimę z taneczno – komicznymi scenami, Maruczella bawi, a jednocześnie wzbudza ciepłą nostalgię za niepowtarzalnym klimatem czasów, które już nie powrócą.

 

Reżyseria, scenariusz, scenografia: Mikołaj Wiepriew

Występują: Mikołaj Wiepriew, Dominika Jucha, Sabina Drąg

 

Godz. 21:00 – Teatr Akt „Sen Kustosza” (Warszawa)

„Sen wielkiego reżysera, czyli rzecz o „Śnie kustosza” Teatru Akt.

Swoim przedstawieniem Teatr Akt nie śni właściwie snu kustosza, jest po prostu snem niejednego wielkiego reżysera. Z szesnastu ożywionych niezwykle sugestywnie obrazów, wyłania się jeszcze jeden – obraz widzów, których liczba, mimo chłodu i wiatru czerwcowego wieczoru, pozostaje niezmienna do końca. To miara sukcesu i wolności zarazem. Sukcesu naprawdę świetnej grupy teatralnej, która sztukę pantomimy, gestu, tańca i cyrkowej akrobacji potrafi zaskakująco połączyć z chmurą mydlanych baniek, laskami dynamitu na nowomiejskim bruku, czy też multimedialną prezentacją z historii malarstwa europejskiego… Naprawdę warto zobaczyć przedstawienie, będące niesamowitą podróżą Sztuki Ulicy w świat malarstwa, rzeźby i muzyki, zwłaszcza, że ponętnemu kustoszowi daje się skusić nawet biblijna Ewa…”.

 

(Małgorzata Wysocka – Błaszczak)

 

Obsada: Marta Suzin, Barbara Wojciuk, Julia Bui Ngoc, Joanna Ziemczyk, Marek Kowalski, Tomasz Musiałowicz, Janusz Porębski, Krzysztof Skarżyński, Paweł Frankowski