KRONIKI ŚWIDNICKIE

post
data publikacji: 19 kwietnia 2017

12.07.2015

godz. 21:00

Organizator:

12 lipca, o godz. 21.00 zapraszamy na plac Konstytucji 3 maja na spektakl uliczny “Kroniki świdnickie” w reżyserii Katarzyny Marjasiewicz.

Na scenie zobaczymy: Tomasza Szydło, Alfreda Bondosa, Jana Kosiora, Janusza Królika, Andrzeja Wiśniocha, Michała Piotrowicza, Maćka Marjasiewicza, Maję Białą, Katarzynę Misiak, Adama Sokołowskiego, Mateusza Wszelakiego, Damiana Górecznego, Rafała Króla, Karola Bartosiewicza, Monikę Kowalczyk, Karolinę Skomorowską, Paulinę Dziachan, Patryka Kwiatuszewskiego, Arkadiusza Kleja, Lenę Różańską, Beatę Szymańską, Igę Zarzycką, Wojtka Jureckiego, Marysię Mazurek, Julię Mazurek, Karola Mazurka oraz Małgorzatę Mazurek.
To pierwsze widowisko nawiązujące do najważniejszych wydarzeń z historii miasta, w tym do słynnego Świdnickiego Lipca ’80. Bohater, Kazimierz od lat pisze pamiętniki, będące swoistego rodzaju kronikami miasta, przenosi nas w czasy swojego dzieciństwa i młodości. Ukazuje nie tylko historyczne chwile, ale także pozwala nam poznać swoje codzienne życie. Z sentymentem wspomina przeprowadzkę do Świdnika, swoją pierwszą miłość, pracę, przyjaciół. Świdnik w widowisku, to miasto nie bojące się wyrazić protestu wobec PRL-owskiego systemu i propagandy, miasto wciąż walczące o wolność.

Spektakl odbędzie się w ramach projektu „Tu zaczęła się wolność! – 53. rocznica Świdnickiego Lipca”, finansowanego ze środków MHP w ramach Programu „Patriotyzm Jutra 2015” oraz środków Gminy Miejskiej Świdnik.

 

Skip to content