Spotkanie autorskie z Dariuszem Rekoszem

Galeria Miejsko - Powiatowej Biblioteki Publicznej W Świdniku

Wstęp wolny.
Organizator: Biblioteka

W Tygodniu Bibliotek Oddziałe dla dzieci i młodzieży zaprasza miłośników kryminalnych opowieści na Szkołę Detektywów z Dariuszem Rekoszem.

Dariusz Rekosz – z wykształcenia informatyk, specjalista ds. turystyki i ekonomista. Pisarz, autor prozy przygodowo-detektywistycznej dla dzieci i młodzieży oraz komedii, kryminałów i przewodników dla dorosłych. Animator kultury, twórca scenariuszy, felietonista.

Autor cyklu słuchowisk radiowych dla dzieci i młodzieży, pod wspólnym tytułem Detektywów para – Jacek i Barbara, emitowanych w Polskim Radiu.

Autor oficjalnej biografii Bohdana Butenki.

Swoją przygodę z literaturą rozpoczął w roku 2005 od serii książek detektywistycznych, pisanych z myślą o młodych czytelnikach, które szybko zdobyły popularność.

W 2008 roku zdobył Nagrodę Grand Prix w ogólnopolskim konkursie na opowiadanie kryminalne.

W 2010 i 2015 roku otrzymał nagrodę za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury, przyznanej przez Prezydenta Miasta Dąbrowa Górnicza.

Autor serii książek dla dzieci „Mors, Pinky i…”, „Arsene Lupin- detektyw włamywacz”, „Szkolny detektyw”, „Szyfr Jana Matejki”, „Czarny Maciek i…”, „Zamach na Muzeum Hansa Klossa”, „Sanktuarium śmierci”, „Tajemnica starej dzwonnicy”.

Patronat honorowy nad wydarzeniem w ramach projektu Budżetu Obywatelskiego „Sztuka aktywna – spotkania z kulturą w strefie wolnego czasu” objął Waldemar Jakson – Burmistrz Świdnika.

#Świdnik

Adres e-mail: dzieci@bibliotekaswidnik.pl