Spotkanie autorskie z Marcinem Kydryńskim

Galeria biblioteki/ Zaułek Poetów

Tak, bezpłatne.
Organizator: Biblioteka

Marcin Kydryński już w naszej bibliotece.

Wydarzenie zaplanowane jest w Zaułku Poetów. W przypadku niesprzyjającej pogody przeniesiemy się do galerii biblioteki (ul. Niepodległości 13).

Marcin Kydryński to radiowiec, wędrowiec, fotograf. Chwilami piosenkopisarz, producent płytowy, organizator koncertów i festiwali.

Przez ponad 30 lat współtworzył wizerunek radiowej Trójki, a jego audycja „Siesta” została wybrana jedną z najpopularniejszych w historii stacji.

Od 1992 roku podróżuje po Afryce. Swoje reportaże publikował w „National Geographic”; pierwszy autor i fotograf, jakiemu centrala w Waszyngtonie wydała okładkowy materiał w lokalnej edycji. Od 2010 roku prowadzi ekspedycje fotograficzne i warsztaty, głównie w krajach afrykańskich.

Napisał dziesiątki piosenek dla Anny Marii Jopek i wspólnie z nią wyprodukował kilkanaście płyt, z których większość stała się Złota i Platynowa. Wśród nich także słynny album „Upojenie”, z 20-krotnym laureatem Grammy, Patem Metheny, wydany na całym świecie przez Nonesuch czy „Ulotne” z Branfordem Marsalisem. Laureat statuetki Fryderyka za produkcję muzyczną.

Autor książek: „Upadek jest Formą Lotu: Metro Na Broadwayu” (1993), „Chwila Przed Zmierzchem” (1996) i uhonorowanej nagrodą im. Arkadego Fiedlera „Pod Słońce” (1999), „Biel. Notatki z Afryki” (2016). W 2013 roku National Geographic opublikował książkę-album „Lizbona. Muzyka Moich Ulic”. W 2020 r. ukazała się książka pt. „Dal”, w 2022 roku – „O Wschodzie”, poświęcona wspomnieniom z podróży do Azji. Na wrzesień 2023 roku zaplanowana jest premiera “Milagro” – dziennika z wyprawy na Kubę.

Od lipca 2020 roku prowadzi autorską audycję „Pora Siesty” w Radiu Nowy Świat.

Patronat honorowy nad wydarzeniem w ramach projektu Budżetu Obywatelskiego „Sztuka aktywna – spotkania z kulturą w strefie wolnego czasu” objął Burmistrz #Świdnik.

Adres e-mail: wypozyczalnia@bibliotekaswidnik.pl

Telefon kontaktowy: 512 777 553