O nas

Teatr Puk Puk

Teatr Puk-Puk został założony w lutym 1997 r. Ma na swoim koncie 40 premier, wśród których są spektakle dla dzieci, młodzieży  i  dorosłych. Obecnie skupia ok. 60 osób  w wieku  6– 40 l. Celem jego działalności nie jest wychowanie zawodowego aktora, czy przygotowanie członków zespołu do egzaminu do szkoły teatralnej, lecz wychowanie aktywnego, kreatywnego człowieka, który mając poczucie wspólnoty, czuje się potrzebny i spełniony artystycznie.

Dorobek teatru to nie tylko spektakle, ale także piosenki, które w 2012r. z okazji 15 – lecia istnienia grupy zostały wydane na płycie zatytułowanej „Puk – Pukowe piosenki”.

Teatr jest laureatem wielu festiwali (ogólnopolskich i międzynarodowych) m. in. Zamkowych Spotkań Teatralnych w Szydłowcu, Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Dzieci i Młodzieży „Wigraszek” w Suwałkach, Płockiego Kramiku Teatrów Dzieci i Młodzieży „Heca” w Płocku,  Konfrontacji Zespołów Teatralnych Małych Form „Biesiada Teatralna” w Horyńcu Zdroju, „Innego” Festiwalu Teatrów Młodzieżowych w Krośnie, Ogólnopolskich Prezentacji Teatrów Amatorskich OPTA we Wrocławiu,  konkursu stypendialnego TVP 2 „Dolina kreatywna” oraz konkursu TVP  –  II Przeglądu Uczniowskich Zespołów Teatralnych w ramach Internetowego Teatru Telewizji.