6. Wojewódzkie Spotkania Baletowe

post
data publikacji: 27 lutego 2019

06.04.2019

godz. 09:00

Organizator:

VI edycja Wojewódzkich Spotkań Baletowych już wkrótce.

Celem imprezy jest konfrontacja dorobku artystycznego dziecięcych i młodzieżowych zespołów tanecznych, popularyzacja form tanecznych i ich walorów artystycznych, wymiana pomysłów oraz doświadczeń w zakresie pracy z dziecięcymi i młodzieżowymi grupami tanecznymi. Wojewódzkie Spotkania Baletowe są również doskonałą okazją do współzawodnictwa oraz integracji tego typu zespołów Lubelszczyzny.

W tym roku Spotkania Baletowe odbywać się będą przez dwa dni. 06.04.2019 zaplanowany jest konkurs tańca klasycznego, a 07.04.2019 konkurs tańca współczesnego.
Początek imprezy o godz. 9.00 – sala widowiskowa Centrum Kultury w Świdniku, wstęp wolny.

Wrażliwość muzyczną, piękno ruchu i nie tylko, ocenią nasi wyjątkowi jurorzy:

Anna Żak
Tancerka, pedagog, choreograf, organizator wydarzeń Lubelskiego Teatru Tańca w Centrum Kultury w Lublinie. Od ponad dwudziestu lat bierze udział w projektach, festiwalach teatralnych i tanecznych w Polsce i zagranicą, między innymi w USA, Finlandii, Francji, Niemczech, Armenii, na Węgrzech, Litwie, Ukrainie i Białorusi. Od ponad 10 lat kreuje także własne spektakle i projekty sceniczne oraz w przestrzeni miasta przede wszystkim dla Grupy Tańca Współczesnego Politechniki Lubelskiej. Laureatka wielu nagród, w tym Bene Meritus Terrae Lublinensi – Dobrze zasłużonych dla Lubelszczyzny – Miasto w dialogu, Medalem Komisji Edukacji Narodowej za zasługi dla oświaty i wychowania, kilkakrotnie medalem Prezydenta Miasta Lublin oraz wyróżniona Indywidualną Nagrodą Prezydenta Miasta Lublin za całokształt pracy w dziedzinie kultury.

Bartosz Penkala
Choreograf, instruktor tańca towarzyskiego, disco dance, jazz, hip-hop, cheerleadingu oraz tańców latynoskich. Od 2005 r. Prezes Polskiego Stowarzyszenia Cheerleaders. Współtwórca przepisów turniejowych, sędziowskich oraz autorskich programów szkoleniowych. Szef komisji ds. sędziów w PSCh oraz delegat reprezentujący PSCh i Polskę na arenie międzynarodowej. W latach 2010 – 2015 Międzynarodowy Sędzia ICU (International Cheer Union). Pracuje z dorosłymi, dziećmi i młodzieżą prowadząc regularne lekcje tańca i warsztaty oraz jako konsultant i choreograf z zespołami dziecięcymi i młodzieżowymi. Wykłada również na kursach dla nauczycieli i instruktorów. W roku 2017 odznaczony przez Prezydenta Miasta Kielce Nagrodą II Stopnia za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej oraz upowszechniania kultury za 2016 rok.

Barbara Dybich
Absolwentka Szkoły Baletowej w Gdańsku. Po jej ukończeniu pracowała jako solistka baletu w Operze Bałtyckiej, występując, między innymi, w spektaklu “Dziadek do Orzechów”, w którym grała główną rolę. Występowała w Niemczech, Belgii, Rzymie, Danii i Szwajcarii. Następnie, jako instruktor tańca, pracowała z dziećmi i młodzieżą.

Kto skradnie ich serca? Przekonamy się już w ten weekend! Zapraszamy do wspierania i podziwiania młodych talentów!


„Partnerem wydarzenia jest Województwo Lubelskie. Lubelskie Smakuj życie!”

 

Skip to content